Wiadomości z Świętochłowic

30 zarzutów dla zarządcy wspólnoty mieszkaniowej. Przelewał sobie nienależne mu pieniądze

  • Dodano: 2024-03-26 12:45

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli sprawę prowadzoną przeciwko 53-letniemu mieszkańcowi Chorzowa.

Świętochłowice: Zarzuty dla 53-letniego zarządcy wspólnoty mieszkaniowej

Jak ustalili, mężczyzna w czasie, gdy zarządzał jedną ze wspólnot mieszkaniowych w Świętochłowicach, przywłaszczył blisko 35 tysięcy złotych, które należały do wspólnoty. 53-latek usłyszał 30 zarzutów. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej o sprawie dowiedzieli się w sierpniu ubiegłego roku. Jak ustalili, 53-letni mieszkaniec Chorzowa od ponad 5 lat zarządzał jedną ze świętochłowickich wspólnot mieszkaniowych. Podczas pełnienia tej funkcji przelewał na swoje konto bankowe dodatkowe nienależne mu pieniądze.

Łącznie przywłaszczył sobie blisko 35 tysięcy złotych. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mu 30 zarzutów. Na wniosek policjantów prokurator  zabezpieczył mienie podejrzanego na równowartość powstałej szkody. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    To i tak skromnie....nie było warto

  • Frądzel

    Kolega z PiS

  • Kazik

    Złodziejstwo ma krótkie ręce i nogi. Teraz posiedzi sobie . A co do przysłowia , to przypominam: Nie twoje to nie rusz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również