Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

45 - latek odpowie za wykroczenia drogowe i posiadanie narkotyków

  • Dodano: 2019-08-05 09:30

W ręce świętochłowickich policjantów wpadł 45-letni kierowca, który miał przy sobie narkotyki i popełnił wykroczenia drogowe.

Mężczyzna prawdopodobnie prowadził też swojego passata, będąc pod wpływem środków odurzających. Jeżeli potwierdzi się ten fakt, odpowie także za jazdę pod wpływem narkotyków.

Mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia


Wczoraj wieczorem świętochłowiccy mundurowi patrolowali ulice miasta. W rejonie ulicy Wyzwolenia zauważyli kierowcę volkswagena, który podczas skręcania w ulicę Bytomską korzystał z trzymanego w ręku telefonu komórkowego oraz nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Kierujący passatem chorzowianin w trakcie czynności był nerwowy i pobudzony. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków. Ponadto stróże prawa znaleźli przy 45-latku dwa woreczki foliowe. Jak się później okazało była w nich amfetamina i marihuana. Badanie alkomatem nie wykazało, że mieszkaniec Chorzowa, prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Natomiast w związku z podejrzeniem, że mógł kierować autem po użyciu narkotyków, pobrano mu krew do dalszych badań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kierowca usłyszał zarzuty

Kierowca usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków oraz odpowie za popełnione wykroczenia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat więzienia. Jeżeli okaże się, że 45-latek dopuścił się jazdy pod wpływem środków odurzających, usłyszy kolejny zarzut i utraci prawo jazdy. Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.