Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

45-letnia rowerzystka potrącona przez samochód 

 • Dodano: 2019-09-09 10:15

W niedzielę, 8 września, w Świętochłowicach doszło do groźnego wypadku. 45-letnia świętochłowiczanka została potrącona przez samochód osobowy, którym kierowała 23-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej.


Do zderzenia roweru z samochodem doszło ok. godziny 16.30 na ulicy Hajduki w Świętochłowicach. Rowerzystka miała liczne otarcia na ciele i skarżyła się na ból obojczyka. W związku z tym ratownicy medyczni postanowili przewieźć ją do szpitala.


Obecnie trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności, w jakich doszło do wypadku.

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • OK

  Niestety ale rowerzystom media namącają w głowach. Serwują im coraz nowe info o jakichś planach prawnych a ci to łykają. Skutek jest taki że rowerzysta uważa się za pana na drodze a co gorsze na chodniku. Znacząca większość ma na kierownicy zamontowane smartfony i na nie się gapi nie patrząc prze siebie ani na boki. Na chodniku oberwałem kierownicą po nerkach od smarkuli gapiącej się w smartfon, a po drugiej stronie ulicy na szerszym chodnika była ścieżka rowerowa. Gdy dostała ode mnie wiązankę chciała bez oglądanie się przejechać na drugą stronę ulicy bez oglądania się w bok wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierowca wykazał się empatią i widząc to zatrąbił i się zatrzymał. A ta flanca obrażona i tak przeszła przed autem na drugą stronę. Miało to miejsce na ul. Metalowców pomiędzy torami huty a rondem. Podobnej sytuacji doznałem w Katowicach na chodniku przy MCK (za Spodkiem). Dużo by pisać "niewinnych" rowerzystach.

 • Gość. Mieszkanka

  Będąc świadkiem wypadku prosiła bym nie obarczac wina Pani kierującej samochodem gdyż to rowerzystka wjechała pod prąd.

 • From Car

  Czyżby kolejny emeryt na rowerze z kodem na nieśmiertelność i przekonaniem że jest królem drogi?

 • Krzysiek

  Chciałbym być w wieku 45 lat na emeryturze.Po Twojej wypowiedzi wnioskuję że jesteś 20 letnim instrumentem czytaj CYMBAŁ

 • Olo

  45-letnia kobieta to chyba nie emeryt.

 • Mieszkaniec

  Dlaczego sugerujesz że wina leży po stronie rowerzystki jeżeli kierowcą (doświadczonym zapewne :D) była pani w wieku 23l.No i jeżeli wypadek zdarzył się podczas wyprzedzania czy wymijania to być może kierowca nie zachował należytej ostrożności i w tym przypadku dozwolonej minimalnej szerokości od rowerzysty 1m.Jako rowerzysta doświadczam tęgo nacodzien.

 • From Car

  Ja zakładam winę rowerzystki a pan kierowcy. Wynik będzie ten sam. A może rowerzysta przy tam jak samochód zaczol ja wyprzedzać nagle przypomniała sobie o "kartoflach" i skręcił prosto pod koła samochodu. Dobrze wiem że być rowerzysta w Polsce jest trudno. Tylko rowerzysta powinien też pamiętać o tym że z przywilejami wiążą się obowiązki. A co do doświadczenia kierowcy to trochę to słaby argument.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.