Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

8 propozycji jak spędzić walentynki w Świętochłowicach i nie tylko

 • Dodano: 2019-02-11 16:30

Walentynki 2019 w Świętochłowicach. Spacer, bieg z przeszkodami, a może odwiedziny w saunie i jazda na lodowisku? Oto nasze subiektywne propozycje na aktywne spędzenie dnia zakochanych w mieście.

Święto zakochanych celebrowane jest od wieków, jednakże w każdej epoce historycznej wyglądało to nieco inaczej. Starożytni Rzymianie świętowali Luperkalia, Słowianie – Noc Kupały, a w kościele katolickim wprowadzono kult św. Walentego uważanego za patrona zakochanych. Z biegiem czasu walentynki nabrały komercyjnego charakteru, ale warto w tym dniu pamiętać o ukochanej osobie.

 1. Masakryczne walentynki
 2. Zakochaj się w Świętochłowicach
 3. Romantyczny spacer
 4. Sauna
 5. Basen
 6. Lodowisko
 7. Walentynki w „Elce”
 8. Dzień w Legendii

Masakryczne walentynki

Niekonwencjonalny dzień zakochanych na świętochłowickiej Skałce: kwiaty, kolacja i czułe słówka? To nie dla uczestników wyjątkowego biegu! Wszyscy żądni przygód mogą wziąć udział w „Masakrycznych walentynkach”, które przygotował świętochłowicki Klub Morsów HARCIOLE wraz z Masakrator. Na terenie OSiR Skałka (ul. Bytomska 40) 16 lutego 2019 r. odbędzie się bieg „Masakryczne walentynki”. Na uczestników czeka 5-cio kilometrowa trasa z 20 przeszkodami i zimną wodą. W dodatku, w przypadku par (dowolna konfiguracja) zawodnicy muszą pokonać tę trasę skuci kajdanki z futerkiem!

Zaplanowano dwa odcinki wodne do przebycia po minimum 100 metrów z elementami zanurzenia się całkowitego w wodzie. Odbędzie się także bieg dla dzieci z przeszkodami, które zorganizuje nam Socios Silesia. Start pierwszej fali ELITE zaplanowano na godz. 14.00. Godziny rozpoczęcia startu poszczególnych fal mogą zostać przesunięte, a odstępy czasu skrócone, w zależności od pogody, pory roku i liczby zgłoszonych zawodników.

Zakochaj się w Świętochłowicach

Zmasakrowani biegiem zakochani mogą wziąć także udział w kolejnej imprezie walentynkowej - „Zakochaj się w Świętochłowicach”, która odbędzie się na świętochłowickiej Skałce 16 lutego od godz. 16.00. W programie: „Zostaw serce na Skałce”, czyli dowody miłości, „Historia miejskiej miłości”, - video konkurs z nagrodami, „Foto – flirt” - zdjęcia w fotoramce, „Podchody miłosne” - gra terenowa z nagrodami, a także walentynkowe, rozgrzewające pyszności, kolacja w blasku świec, lodowisko za pół ceny dla par (koniecznie weźcie coś czerwonego) oraz wiele dodatkowych atrakcji.

Spacer

Romantyczny spacer nad pokrytym lodem jeziorem, szum drzew i śpiew ptaków – to nie tylko element każdej komedii romantycznej. Taki scenariusz można wprowadzić w życie wybierając się na przechadzkę ze swoją drugą połówką. Gdzie? Ciekawych miejsc na udaną wędrówkę we dwoje nie brakuje w Świętochłowicach. Jednakże punktem numer jeden na mapie miasta jest Staw Skałka. Można tam nie tylko delektować się pięknem przyrody, ale i zjeść pyszne gofry, aby ponieść poziom hormonów szczęścia.

Kolejnym obowiązkowym miejscem na mapie romantycznych spacerów jest Park Heiloo, czyli najstarszy park miejski w Świętochłowicach - Piaśnikach, który powstał w 1866 roku. Przypomnijmy, że jego obecna nazwa związana jest z miastem Heiloo w Holandii, z którym Świętochłowice podjęły współpracę (to pierwsze miasto partnerskie). Znajduje się tam m.in. pomnik powstańców z Lipin, a także przepiękny pałacyk z 1859 roku, czy schron bojowy z 1937 roku.

Randka na sportowo

Walentynki to także dobry czas na zadbanie o zdrowie i kondycję – we dwoje, oczywiście. Może warto zaserwować sobie seans w saunie, wizytę na basenie, czy na lodowisku?

Sauna

W świętochłowickim Ośrodku Sportu i Rekreacji działają trzy suche sauny. Pierwsza z nich mieści się w pawilonie basenu ekologicznego (Al. Parkowa 15), druga na basenie krytym przy ul. Zubrzyckiego 38, trzecia natomiast w fitness klubie na „Skałce” (ul. Bytomska 40).  Sauna ma korzystny wpływ na zdrowie, urodę, ale i poprawę samopoczucia. Poprawia krążenie, odporność, a nawet oczyszcza skórę.

Basen

Basen to strzał w dziesiątkę. W Świętochłowicach kryta pływalnia znajduje się przy ul. Zubrzyckiego 38. Można tam także skorzystać z aqua aerobiku, jacuzzi, zjeżdżalni, biczy wodnych, sauny, nauki pływania czy siłowni.

Bilet normalny kosztuje 10 zł/godz. (po przekroczeniu 0,17 zł/min.), natomiast ulgowy - 8 zł/godz (po przekroczeniu 0,13 zł/min.).

Lodowisko

Lodowisko przy estradzie OSIRSkałkaczeka na miłośników lodowego szaleństwa. Jeżeli piruety, axel, Rittberger czy Toeloop nie mają dla ciebie tajemnic, to warto wybrać się na lodowisko i zaimponować ukochanej osobie. Nawet jeśli stawiasz pierwsze kroki na lodzie, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z lodowiska i po prostu dobrze się bawić w wyśmienitym towarzystwie. Świętochłowickie lodowisko czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 20.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 20.00. Bilet normalny kosztuje 7 zł, natomiast ulgowy – 5 zł. Można także wypożyczyć łyżwy za 6 zł.

A co ciekawego w okolicy?

Walentynki w „Elce”

Można też spędzić niesztampowe walentynki w „Elce” w Parku Śląskim. 45-minutowa podróż gondolą kolejki liniowej może sprzyjać szczerym wyznaniom miłosnym. W cenie biletu (100 zł) otrzymamy dodatkowo dwa kubki gorącej czekolady i dwie czekoladowe muffinki, różę, krótką sesję zdjęciową wraz z natychmiastowym wydrukiem w fotobudce, a także czekoladki. Pierwsze gondole z zakochanymi wyruszą w trasę 14 lutego o godz. 15.00, a ostania opuści stację o godz. 21.00. Wszystkie przejazdy rozpoczynać się będą na stacji Stadion Śląski. Łącznie z walentynkowych atrakcji może skorzystać 120 par, które wyjeżdżać będą co trzy minuty kolejnymi gondolami.

– W elektronicznym panelu naszego sklepu (bilety.parkslaski.pl- przy. red.), każdy chętny kupuje konkretną godzinę przejazdu i zamawia ją w systemie – tłumaczy Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. – Biorąc pod uwagę zainteresowanie z lat ubiegłych, radzimy się spieszyć – dodaje.

Warto dodać, że płatność można uregulować wyłącznie za pośrednictwem bramki płatniczej PayU. W systemie można też zamówić kurs dla większej ilości osób. Za każdą dodatkową, będzie trzeba zapłacić 50 złotych.

Ekstremalne przeżycia dla odważnych, czyli Walentynki w Legendii

Przejazd Legendią Flower dla zakochanych, a może przejażdżka diabelskim młynem z grzanym winem, a później walentynkowa kolacja u stóp diabelskiego młyna? Śląskie Wesołe Miasteczko Legendia to kolejny pomysł na atrakcyjne spędzenie wyjątkowego wieczoru.

Można skorzystać z jednej z dwóch opcji:

 • „Romantyczna przejażdżka” i w tym przypadku w cenie 100 zł od pary, otrzymuje ona przejazd Legendią Flower z kocykiem i grzanym winem lub gorącą czekoladą, różę dla partnerki oraz pamiątkowe zdjęcie dla dwojga.
 • „Walentynkowy wieczór” za 200 zł od pary. Wybierając tę opcję mamy zapewniony pakiet „Romantyczna Przejażdżka” oraz kolacją, którą zjemy „Pod Zielonym Pazurem”. Walentynkowe menu obejmuje: zupę krem z pomidorów i pieczonej papryki z fetą, pieczony filet z pulardy po prowansalsku podany na puree z romanesco, deser a także wino białe lub czerwone.

Udanych walentynek!

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Grycjan

  Ja bym się umówil z nasza gwiazdka celebrytka bo tak slodko słodzi.

 • Marek .

  Najgupsze "święto" w roku :) ))))

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.