Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Akcja rozdawania maseczek wielorazowych w Świętochłowicach zatacza coraz szersze kręgi

 • Dodano: 2020-04-23 11:00

Akcja rozdawania maseczek wielorazowych w Świętochłowicach zatacza coraz szersze kręgi. Do tej pory Straż Miejska rozdawała maseczki seniorom. Od jutra do końca miesiąca strażnicy będą dystrybuowali maseczki zgodnie ze stałym harmonogramem. Z akcji będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek.

Do świętochłowickich seniorów trafiło kilka tysięcy bezpłatnych maseczek wielorazowych. Straż Miejska 16 kwietnia rozpoczęła przekazywanie ich starszym osobom w kluczowych punktach miasta w godzinach otwarcia sklepów wyłącznie dla osób starszych.

Akcja rozdawania maseczek wielorazowych w Świętochłowicach zatacza coraz szersze kręgi. Od piątku (24 kwietnia) do końca miesiąca strażnicy będą dystrybuowali maseczki zgodnie ze stałym harmonogramem. Z akcji będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek.

Harmonogram dystrybucji maseczek ochronnych:

godziny miejsce
11:00-11:20 Lidl ul. Śląska C.H. Atrium ul. Chorzowska
11:30-11:50 Tesco ul. Katowicka Biedronka ul. Bukowego
16:00-16:20 deptak ul. Katowicka Lidl ul Bieszczadzka
16:30-16:50 Park Handlowy Zgoda Biedronka ul. Sportowa


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (15)    dodaj komentarz »

 • obiektywny

  Tyle tych maseczek posiadacie,że wystarcza ich zaledwie na 4 minuty wydawania.

 • maseczka

  Gość ty za to jesteś wylęgarnią głupoty!

 • kres

  Nakłaniacie ludzi to tłoczenia się w określonych miejscach i czasie. Nie tak powinna wyglądać ta akcja. Myślec, myślenie nie boli.

 • Przechodzień

  Dzisiaj przechodząc przez Skałke zacząłem sie zastanawiac czy te maseczki są obowiązkowe, bo 1/2 osób albo ich nie ma albo maja je spuszczone. Moze warto by było taką akcje właśnie tam przeprowadzić. Tydzień temu jak był zakaz przemieszczania sie po parkach to radiowóz przejeżdzał tam co 15 min w tej chwili nie widać ani jednego.

 • Józef B.

  Potwierdzam! Idąc z Piaśnik w kierunku ogrodów działkowych spotykam coraz więcej osób z opuszczonymi maseczkami! Wiem, że na głupotę nie ma lekarstwa ale jaki jest sens wydawania poleceń jeśli się ich nie egzekwuje. W ostatnim okresie Policja i Straż Miejska wyraźnie ""odpuściła". Rozumiem, ze w/w nie mogą być wszędzie ale przydałaby się od czasu do czasu akcja i solidne kary. Wieść się szybko rozniesie a mandaty zrobią swoje.

 • Oserw

  I tu...są równi, i równiejsi. Każdy Świętochłowiczanin powinien dostać.Bardzo prosto, każdemu wrzucić do skrzynki pocztowej. Każdy musi dbać o siebie i innych.A gdzie niepełnosprawni w tym wszystkim,no gdzie???

 • Pączek

  Co za idiotyczne wymaganie. Człowieku ogarnij się i kup sobie maske jak to robi większość, ktoś szyje i rozdaje a ty po prostu chcesz w prezencie. Kto i za ile ma to roznosić do skrzynek, jak to zapakować, ile ich dać i jak pozyskać informacje o tych co mają swoje i kolejnych nie potrzebują ?

 • gość

  wyluzuj! co ci da jedna maseczka?

 • Romek

  To teraz się obłowią i będą sprzedawać na olx

 • Gosc

  Maseczką to wylęgarnia syfu i zarazków, jedna starcza na 20 minut noszenia później jednorazową trzeba wyrzucić a wielorazowa porządnie wyprać w gorącej wodzie i zdezynfekować, ja nie noszę maseczek i nie mam zamiaru, nie będę łamać konstytucji i praw człowieka.

 • maks

  To ubrań yeż napewno nie nosisz bo to dopiero jest wylęgarnia syfu. Poza tym wytłumacz mi który artykuł konstytucji i jakie prawaczłowieka łamią osoby noszące maseczki.

 • Byhypy

  Co do zdjęć - nie mógł ktoś zwrócić uwagi temu facetowi co tam ma ubraną maskę z czerwonym filtrem? Nie dość, że ma założoną "do góry nogami" to jeszcze mu tak odstaje, że nie spełnia wcale swojej roli. Zwykłe marnowanie profesjonalnej maski, na którą wydał pewnie krocie, a do tego jeszcze WCALE go nie chroni.

 • Haczyk z kibla

  Co z tego jak tępaki i tak ich nie będą nosić,oni mają swoją wizję na zaistniałą sytuacją i nawet pałą nie przetłumaczysz że tak jest bezpieczniej.

 • Że świon

  Wiesz po sobie

 • hanus

  Proszę posłać pocztą jak karty do głosowania.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.