Wiadomości z Świętochłowic

Antysmogowy tramwaj kursuje także w Świętochłowicach

  • Dodano: 2018-10-15 13:15

Żywa zieleń i dźwięki lasu w tramwaju? Tak, to możliwe! Od dzisiaj (15 października) m.in. w Świętochłowicach jeździ wyjątkowy antysmogowy tramwaj.

Na pokładzie tramwaju nr 11 kursującego m.in.: po Katowicach, Chorzowie i właśnie Świętochłowicach, w otoczeniu żywej zieleni i przy dźwiękach lasu, każdy pasażer otrzyma pakiet informacji, jak skutecznie walczyć z niską emisją. Tramwaj będzie kursował wg normalnego rozkładu jazdy na liniach: od 15 do 18 października br.

W taki sposób Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego u progu sezonu grzewczego kontynuuje kampanię informacyjną dotyczącą przeciwdziałania niskiej emisji.

- Skuteczna walka ze smogiem musi odbywać się na wielu płaszczyznach. Działania, jakie podejmujemy, mają pobudzać do refleksji, jaki mamy wpływ, na jakość powierza. Musimy uświadomić sobie, że to także my przyczyniamy się do złej jakości powietrza i w dużej mierze od nas zależy stan środowiska — mówił marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Oprócz antysmogowego tramwaju w Sosnowcu (od 14 do 16 października) i Tychach (od 17 do 19 października) pojawią się mobilne kontenery, w których znajdą się m.in. punkty informacyjne na temat walki ze smogiem. Mieszkańcy otrzymają tam wszystkie potrzebne informacje o uchwale antysmogowej, wpływie smogu na zdrowie, możliwościach pozyskania dofinansowania na działania związane z ochroną powietrza, karach, jakie grożą za zanieczyszczanie powietrza i wiele innych.

Antysmogowy tramwaj kursuje także w Świętochłowicach

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ess

    Mialam okazhe przejechac sie takim tramwajem super pomysl naprawde jak w buszu a i nawet pachnialo kwiatami

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również