Wiadomości z Świętochłowic

Bezpieczne Świętochłowice z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa

  • Dodano: 2020-02-03 09:15

W miniony czwartek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiego garnizonu przeprowadzili działania o kryptonimie „Bezpieczne Świętochłowice z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Mundurowi w trakcie służby kontrolowali najbardziej zagrożone miejsca na terenie miasta, które wskazali mieszkańcy za pomocą wspomnianego narzędzia. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na zachowanie uczestników ruchu drogowego, głównie w rejonie skrzyżowań, na których najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów.

Policjanci drogówki prowadzili działania „Bezpieczne Świętochłowice z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Stróże prawa kontrolowali punkty w mieście, które ustalone zostały na podstawie zebranych danych dotyczących najbardziej zagrożonych w ruchu drogowym miejsc wskazanych przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa przy współpracy z mieszkańcami. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców, pieszych i rowerzystów szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych, w rejonie największych skrzyżowań, na których najczęściej dochodzi do potrąceń. W trakcie działań drogówka skontrolowała 15 miejsc zagrożonych oraz ujawniła 6 naruszeń przepisów. 

Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również