Wiadomości z Świętochłowic

Bezpieczne Świętochłowice z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa

  • Dodano: 2020-02-03 09:15

W miniony czwartek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiego garnizonu przeprowadzili działania o kryptonimie „Bezpieczne Świętochłowice z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Mundurowi w trakcie służby kontrolowali najbardziej zagrożone miejsca na terenie miasta, które wskazali mieszkańcy za pomocą wspomnianego narzędzia. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na zachowanie uczestników ruchu drogowego, głównie w rejonie skrzyżowań, na których najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów.

Policjanci drogówki prowadzili działania „Bezpieczne Świętochłowice z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Stróże prawa kontrolowali punkty w mieście, które ustalone zostały na podstawie zebranych danych dotyczących najbardziej zagrożonych w ruchu drogowym miejsc wskazanych przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa przy współpracy z mieszkańcami. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców, pieszych i rowerzystów szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych, w rejonie największych skrzyżowań, na których najczęściej dochodzi do potrąceń. W trakcie działań drogówka skontrolowała 15 miejsc zagrożonych oraz ujawniła 6 naruszeń przepisów. 

Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.