Wiadomości z Świętochłowic

Bezpieczne wakacje z policją. Spotkania edukacyjne z dziećmi w Świętochłowicach

  • Dodano: 2023-07-20 07:15, aktualizacja: 2023-07-20 07:42

W trakcie wakacji mundurowi ze Świętochłowic prowadzą cykl spotkań edukacyjnych z dziećmi w temacie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Spotkania policji z młodymi mieszkańcami Świętochłowic

Trwają wakacje. Czas dziecięcej beztroski w trakcie trwających półkolonii to dobry moment na działania profilaktyczne policjantów. Tematów do omówienia nigdy nie brakuje, tak samo jak pomysłów naszych pociech na ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu. Dla mundurowych liczy się, by młodzi ludzie wiedzieli jakie zagrożenia czyhają na nich w czasie letniego wypoczynku i jak zachować się, by unikać niepożądanych sytuacji.

Ważne wskazówki na półkoloniach

Przedwczoraj, policyjni profilaktycy świętochłowickiej komendy wybrali się na spotkanie z uczestnikami miejscowych półkolonii, gdzie wraz z policjantami Ruchu Drogowego opowiadali o zasadach, które należy stosować w czasie różnego rodzaju letniej aktywności a w szczególności o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się na rowerach. Policyjna profilaktyk zachęcała dzieci do noszenia odblaskowych elementów, odpowiedzialności i zachowania szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez oznakowane przejścia dla pieszych, jazdy na rowerze, rolkach i hulajnodze. Omówiła, między innymi, zasady korzystania z numeru alarmowego 112 oraz przekazała dzieciom kilka ważnych porad jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również