Wiadomości z Świętochłowic

Bezpieczniej w drodze do przedszkola. Świętochłowicka policjantka odwiedziła najmłodszych

  • Dodano: 2023-10-16 07:00, aktualizacja: 2023-10-15 14:20

Policjantka ze świętochłowickiej komendy odwiedziła przedszkole nr 4 przy ulicy Mieleckiego, by opowiadać o bezpieczeństwie, głównie w drodze do i z przedszkola. Wszystkie przedszkolne grupy przygotowały z tej okazji występy. Mundurowej towarzyszyła maskotka Śląskiej Policji – Sznupek!

"Bezpieczna droga do przedszkola" w Świętochłowicach

Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne są odblaski. O tym i o innych ważnych sprawach opowiadała dzieciom z przedszkola nr 4, policjantka ze świętochłowickiej komendy. Spotkanie z najmłodszymi odbyło się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

W ramach spotkania przedszkolaki przygotowały urocze i barwne wystąpienia pod kątem ruchu drogowego oraz pracy policjantów naszej komendy. Po przedstawieniach policyjna profilaktyk tłumaczyła najmłodszym, czym zajmują się różni policjanci, co bardzo intrygowało młodych słuchaczy. Podczas wizyty w przedszkolu, naszej policjantce towarzyszyła maskotka Śląskiej Policji, pies o chyba wszystkim dzieciom znanym imieniu – „Sznupek”.

Wczesna edukacja przedszkolaków jest bardzo ważna, gdyż część z nich już w przyszłym roku uda się do szkół by rozpocząć swoją przygodę z nauką. Istotne, by Ci już teraz wiedzieli, jak bezpiecznie poruszać się m.in. w pobliżu przejść dla pieszych.

Bezpieczniej w drodze do przedszkola. Świętochłowicka policjantka odwiedziła najmłodszych / fot. KMP Świętochłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również