Wiadomości z Świętochłowic

Charytatywny mecz i piknik w Świętochłowicach na rzecz dzieci za nami [FOTO]

  • Dodano: 2024-06-25 14:00

W sobotę na boisku przy OSiR "Skałka" przedstawiciele świętochłowickich służb mundurowych, placówek miejskich oraz maskotki śląskiej Policji i Straży Miejskiej rozegrali charytatywny mecz piłki nożnej. Podczas rozgrywek wolontariusze zbierali środki dla dzieci z Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego „Wzrastanie”.

„Dajmy kopa marzeniom”

Pierwszy dzień wakacji w Świętochłowicach odbył się hucznie. W sobotę na Skałce odbył się piknik miejski, dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, Centrum Kultury Śląskiej „Zgoda”, Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, Straży Miejskiej w Świętochłowicach, Komendy Państwowej Staży Pożarnej w Świętochłowicach, Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”, Fundacji Świętego Mikołaja oraz Miejskiego Klubu Sportowego Śląsk Świętochłowice.

Podczas pikniku przedstawiciele służb mundurowych oraz placówek miejskich rozegrali charytatywny mecz piłki nożnej pod nazwą „Dajmy kopa marzeniom”.

Wśród zawodników nie mogło zabraknąć przedstawicieli świętochłowickich policjantów, na czele z Komendantem Miejskim Policji w Świętochłowicach – inspektorem Jackiem Nowakiem.

W futbolowe szranki stanęły również dzieci z Akademii Piłkarskiej „Tygryski”, mundurowe maskotki Sznupek, Świonek i Żarek, przedstawiciele Stowarzyszenia Chopper Świony oraz bajkowe maskotki Grinch, Królik Bugs i Myszka Miki.
Zebrane w trakcie meczu przez wolontariuszy datki zostały przekazane na rzecz dzieci z Centrum Opiekuńczo Wychowawczego „WZRASTANIE”.

Dzięki udziałowi tylu służb, najmłodsi mogli posłuchać rad o tym, jak zachowywać się bezpiecznie w różnych sytuacjach. Dużo radości wywołała u dzieci możliwość zobaczenia radiowozu czy wozu strażackiego oraz prezentacja sprzętu wykorzystywanego do służby. Piknik profilaktyczny wpisał się w akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą".

fot. Rafał Zduńczyk

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również