Wiadomości z Świętochłowic

Chcieli ukraść bramę stalową. Trzech świętochłowiczan w rękach policji

  • Dodano: 2020-05-29 07:30, aktualizacja: 2020-05-29 07:38

W ręce świętochłowickich policjantów wpadło trzech mężczyzn, którzy chcieli ukraść bramę stalową.

Świętochłowiczanie próbowali pociąć ją na części szlifierką kątową. Jednak ich plany pokrzyżowali policjanci. Sprawcy już usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży. Grozi im kara do 5 lat więzienia. Jednak to nie wszystko, bowiem kara dla 29-letniego rabusia może zostać podwyższona o połowę, ponieważ działał w warunkach recydywy.

O losie złodziejskiej szajki zadecyduje sąd


Do zdarzenia doszło na początku tygodnia w dzielnicy Zgoda. Podczas patrolowania ulicy Hajduki około 20.00 mundurowi świętochłowickiej komendy zauważyli trzech mężczyzn, którzy szlifierką kątową cięli stalową bramę położoną na ziemi. Już po chwili wyszło na jaw, że brama nie należy do nich. Świętochłowiczanie próbowali pociąć ją na części, lecz ich plany pokrzyżowali policjanci. W rozmowie z mundurowymi tłumaczyli się, że chcieli ją zabrać, aby „posprzątać” miasto. Trzej rabusie w wieku od 28 do 32 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do miejscowej komendy. Badanie trzeźwości wykazało, że dwóch z nich miało w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na drugi dzień złodziejska szajka usłyszała zarzuty kradzieży. Ponadto 32-latek odpowie za jeszcze jedną kradzież na terenie miasta. Grozi im 5 lat więzienia. Jednak to nie wszystko, bowiem dla 29-latka kara może zostać podwyższona nawet o połowę, ponieważ dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Hanys

    Zlikwidować złomowiska. Prezydent powinien wydać zakaz takiej działalności w mieście.

  • Wzburzony

    Czyściciele miasta z czego chyba z naszych podatków. Utrzymuje się takie szumowiny i ich rodziny.

  • Hanysek

    Dopóki nie zlokwiduje się polskiej specjalności - punktów skupu złomu - to będą kraść.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.