Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Chorzowski sąd skazał radnego ze Świętochłowic, oraz jego żonę za sfałszowanie podpisu!

 • Dodano: 2019-12-30 15:15, aktualizacja: 2020-01-24 14:47

Sąd w trybie nakazowym (bez przesłuchania świadków, wyłącznie na podstawie akt sprawy) skazał Rafała Ł., radnego ze Świętochłowic, oraz jego żonę za sfałszowanie podpisu na deklaracji przystąpienia do partii.

Wyrok sądu dotyczył zdarzeń, do których doszło na początku tego roku. W styczniu doszło do rozłamu w świętochłowickim kole PO. Rafał Ł. chciał utworzyć w mieście drugie, niezależne koło Platformy Obywatelskiej, skierował więc do zarządu wojewódzkiego PO wniosek o wyrażenie na to zgody. Pod wnioskiem znajdowały się podpisy kilkunastu członków i kandydatów na członków PO. Jak się okazało, jeden z podpisów został podrobiony.

Przed świętami do chorzowskiego Sądu trafił akt oskarżenia przeciwko świętochłowickiemu radnemu oraz jego żonie. Chorzowska prokuratura oskarżyła radnego o nakłanianie żony do podrobienia podpisów na deklaracji przystąpienia do PO, a także na wniosku o utworzeniu w mieście drugiego koła. Katarzyna Ł. została natomiast oskarżona o podrobienie tych podpisów. Jak mówił prokurator Cezary Golik dla Gazety Wyborczej, jej sprawstwo potwierdziła sporządzona na potrzeby śledztwa opinia grafologiczna.

- Okazało się, że pod wnioskiem podrobiony był tylko jeden podpis. Należał do kobiety, która nie była członkiem partii. Sfałszowano też jej podpis na deklaracji członkowskiej. Podczas przesłuchania potwierdziła nam, że nigdy nie podpisywała takich dokumentów i nie chciała wstąpić do PO - mówił prok. Golik dla Gazety Wyborczej.

Tuż przed świętami Sąd Rejonowy w Chorzowie uznał winę Rafała Ł. oraz jego żony. Oboje zostali skazani na grzywny po 3 tys. zł.

Wyrok nie jest prawomocny.

Zobacz także

Komentarze (65)    dodaj komentarz »

 • mieszkaniec

  Jak radni opozycyjni się porozumieją to nie dość, że będą mieć większość w radzie to będą mogli negocjować 2/3 udziałów w prezydium, czyli nowe rozdanie w obsadzaniu pracowników w urzędzie, przewodniczący i wiceprzewodniczący rady, czyli prezydent może się wypisać z przyjaznych i zapisać do opozycji.

 • Obywatel

  Jeden podpis i jaka szybka reakcja znanej prokuratury. Ta sama prokuratura i zdaje się ten sam prokurator łapiąc dosłownie za ręce na gorącym uczynku sprawców nielegalnej drukarni w urzędzie miejskim umarza postępowanie. Nikogo to nie dziwi ??Potrzeba bardzo dużych zmian personalnych i całego systemu aby było normalnie.

 • Czarek

  co ciekawe prokurator to kumpel Dk, fajny tu jest gnój

 • wiedziałem

  zgadza się..... to umorzenie to trochę " słaba " sprawa..... Kiedyś Pana Prokuratora może rozliczą

 • Sprawiedliwy

  Ale jest wznowione, nie pozamiatają tego pod dywan

 • Kierowca

  Prokuratorzy to linie .Nie chce się pracować to umarzaja sprawy.

 • mieszkaniec

  Czyli co, przyjaźni tracą większość w radzie ? Szybko im to poszło, wystarczył rok.

 • mieszkanka

  No nie wiem, jak Łataś wypadnie to mają 10, pytanie kto przyjdzie za Łatasia? Za Kostempskiego Gniełka. Jak nowi radni się zachowają? jak ich Beger kupi to po zawodach, jak będą mądrzy to opozycja ma 11 do 10 i z Begerem koniec.

 • [O_o]

  Największa niekompetencja to prezydium, rok nic nie zrobić i nie zarobić, czytaj pasożytować to trzeba umieć, a nie chcieć, jak słyszę kolejne wymówki to już wiem, że kolejny rok, będzie rokiem straconym, dać szansę nawet 20 lat nic nie zrobią, bo potrafią tylko wyłudzić pieniądze od biednych mieszkańców tylko dla własnych prywatnych korzyści, nic dla nikogo nie zrobią, nie pomogą, tylko zaszkodzą, tylko straty spowodują. Wszyscy mieszkańcy już za to płacą i poniosą jeszcze spore koszty, nieroby do roboty, to nie zrobione, tamto wina tamtego, podobno startowaliście w wyborach, bo potraficie to zrobić, rok i co ? Jakie efekty ? Potraficie cokolwiek ? Czy tylko udawać i narzekać ? Co z tą umową z KSSE, przecież pozyskują inwestorów, nie mogą kogoś podesłać i pamiętajcie kto wam załatwił te umowy, jak niepotraficie ich zrealizować to wam pomogę, taka praca swoje kosztuje, chcę pomóc, mimo, że miasta na mnie nie stać, musiałbym zarobić z 20 razy tyle co prezydent za opiekę i obsługę, zgodziłem się ponieść część kosztów czyli dołożyć do biznesu jakim jest zarządzanie miastem. Mieszkańców nie stać, żeby mnie zatrudnić, mimo to chcę pomóc, pokryjcie przynajmniej część kosztów które poniosę w związku z charakterem wykonywanej pracy. Boroki rzuciły się na drobne żeby wyłudzić od mieszkańców pieniądze, ja będę musiał jeszcze do tego interesu dołożyć, żeby pomóc. Mam ten wybór, że jestem zakontraktowany do końca życia, już miałem pracować dla koncernu, który ma większy budżet od miasta, pomagam i opiekuję się rodzicami, przyjęli argument, aby przesunąć realizację w czasie, część pracy zrealizuję zdalnie ale to odrębna kwestia, reasumując, kompletnie mi się to nie opłaca, a realizacji projektu raczej do portfolio nie wpiszę, bo jak skoro będę musiał do realizacji tego zadania dołożyć.

 • Bartek K.

  Chory jesteś? ????

 • EFEN

  Do roboty leniu śmierdzący!!!

 • [O_o]

  EFEN fajna firma, tylko dla mnie trochę za młoda 1922, 1410 minimum, a czym starsza tym lepsza, nawet Świętochłowice są dla mnie za młode.

 • z transylwani

  o qfa, mamy do czynienia z niesmiertelnym, szacun panie fabian!!!!

 • FaNiE co NIE!

  To się nazywa geny, klucz DNA, szereg zawartych informacji w kodzie genetycznym.

 • gość

  za młode powiadasz...... może czas umierać lub leczyć się?

 • [O_o]

  Gość marna prowokacja, w papiery wbite, że zdrowy, czyżby marna groźba, metaforycznie po pewnych doświadczeniach, część duszy umiera i stajesz się innym człowiekiem, obiektywnie naukowo, dysonans poznawczy, wraz z doświadczeniami i nabytą wiedzą, ucząc, stajesz się innym czczłowiekiem, czyli stary Ty to przeszłość. Ciągle mnie z kimś mylicie.

 • [O_o]

  Leń śmieRdzący to cie wychował, pracuję od 13 roku życia, pierwsze zajęcie to pasanie świń, jestem ze WSI, dlatego wiem jak pasać świnie w prezydium i RM i w jednostkach podległych.

 • [O_o]

  Wytwarzam więcej dóbr niż prezydium i większość rady, więc mnie to nie dotyczy, chyba EFEN pomyliłeś osoby.

 • mieszkaniec

  mieszkanka sprzedać można się raz, kto później by chciał przechodzony towar, później kończysz jak Berger, zabawka w rękach tych wartościowych osób. Zresztą produkty, przechodzą z rąk do rąk, w zależności do czego ci ta rzecz jest potrzebna.

 • długi

  Teraz to radni będą krótko trzymać prezydenta, nowe rozdanie.

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.