Wiadomości z Świętochłowic

Ciepło... cieplej... czyli rozmowy o sieci ciepłowniczej!

 • Dodano: 2018-12-21 08:30, aktualizacja: 2018-12-21 08:46

W środę, 19 grudnia, odbyło się spotkanie Prezydenta Świętochłowic Daniela Begera oraz jego drugiego zastępcy Sławomira Pośpiecha z przedstawicielami spółki Tauron Ciepło – prezesem zarządu Jackiem Uhrynem i wiceprezesem Włodzimierzem Hereźniakiem. Tematem była kwestia likwidacji niskiej emisji poprzez podłączenie do sieci ciepłowniczej budynków w mieście. Wkrótce odbędą się także konsultacje z mieszkańcami w tej sprawie.

Podjęte działania zmierzają do optymalizacji dotychczasowych założeń związanych z przyłączeniem budynków do sieci ciepłowniczej. Nastąpi zmiana dotychczasowej organizacji przyłączeń. Wpłynie ona nie tylko na komfort życia i zdrowie mieszkańców, może także poprawić stan środowiska i jakość powietrza, którym oddychamy. Przyłączenie każdego kolejnego budynku do sieci ciepłowniczej to mniej indywidualnych pieców i kominów, co bezpośrednio przekłada się na znaczne ograniczenie emisji szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery.

Realizacja przyłączeń budynków w poszczególnych obszarach uzależniona jest od możliwości technicznych i wykonawczych.

Komentarze (32)    dodaj »

 • Krzysiek. G.

  Wlasnie dzis dowiedzialem sie w administracji wspolnoty mieszkaniowej ze na ulicy Sredniej w Chpaczowie najszybciej podlacza ogrzewanie sieciowe w 2022roku bo miasto nie na 4% na dokonczenie inwestycji , tauron jako wykonawca wyklada 96% DZIEKUJE w imieniu mieszkancow panie Begier dzieki panu nadal bedziemy sie truc pozdrawiam Krzysztof G.

 • :-D

  Normalnie druga Dżaponia.Rozumiem że ekipa fachowców od domków finskich po godzinach pracy podjada 11 na lipiny montować centralne.

 • Iza

  A ja się cieszę z tych planów. Od wielu lat marzę o tym by się pozbyć z domu pieca i mieć ciepło cały dzień. To jest właśnie działanie dla dobra mieszkańców. Ci co mieszkają w familokach zawsze byli traktowani jak mieszkańcy gorszego sortu, to może się to trochę zmieni, może zniknie wilgoć, może będzie lepiej. Miasto potrzebuje własnie takich inwestycji.

 • Obserwator

  Nowy Prezydent popełnił błąd że zwolnił zastępcę kostempskiego co zajmował się inwestycjami i drogami. Miał facet łeb na karku. Zapewniły by Bergerowi kontynuacje tego co akurat za kostempskiego było dobre a teraz to zaś będzie boksowanie w miejscu

 • antykarcz

  Rozumiem, że to taki bożonarodzeniowy żarcik? Karcza zostawić? Przepraszam a co ten Karcz zrobił poza wydawaniem na pismie decyzji o karczowaniu lasów i wycinaniu drzew??????? Karcz pierwszy do wylotu w kosmos z naszego miasta

 • Tj

  Anile tych lasow wykarczowano?Nie nie pytam o podanie szt. ale ha?Wiec prosze wyjaśnić i napisac ile wynosi powierzchnia lasu Hugona i ile ha wycięto.

 • Mieszkaniec Zgody.

  Że co?Nie liczył bym na zbyt wiele.Przecież te drobne haszcze co wycieli na skraju Hugona to razem z resztą zwoi mózgowych elektoratu obecnego panującego.Co i gdzie wycięto polecam spacer i nie czytać te bzdety analfabetów.

 • Uber

  Z tego nowego wicka od inwestycji to podobno w um ludzie łacha drą, ze nic nie zorientowany i że w biedronce wcześniej pracował? Wie ktoś coś więcej o tum kolesiu?

 • Uber

  Z tego nowego wicka od inwestycji to podobno w um ludzie łacha drą, ze nic nie zorientowany i że w biedronce wcześniej pracował? Wie ktoś coś więcej o tum kolesiu?

 • Robo

  Zgoda karcz był ok z tej ekipy

 • ech

  Inwestycje muszą przynosić zysk !! A co do dróg - to ulice bytomską co roku mówili że będą remontować.

 • ech

  Inwestycje muszą przynosić zysk !! A co do dróg - to ulice bytomską co roku mówili że będą remontować.

 • Grzesiek

  Jakie to są male kłamstewka, niby będę przyłączenia a nie będzie bo będą optymalizować czyli odstąpią od założeń kostempskiego... nieładnie Państwo nowa władza zaczynacie

 • Mieszkaniec wisniowej

  Do mieszkanca ja mam odmienne zdanie bardzo kompetentni pracownicy adm 3

 • Ja

  Chyba se jaja kolego robisz

 • Mieszkaniec

  No raczej nie chyba że jesteś pracownikiem tej administracji

 • Mieszkaniec

  Prawda zrobic porządek.z M.P.G.L a zwłaszcza na administracji 3 .Tam nijaki pseudo kierownik Damian i jego swita to szczyt beszczelnosci i udolstwa .Zwlaszcza żekomo pani administratorka .która ma pod wladzą Hugona tak beszczelnej osoby w życiu nie widzialem jak mozna się tak odzywać do ludzi .Jestem ciekaw czy osoby tam pracujace maja wykształcenie w kierunku takim aby cos przynajmniej znać się na robotach budowlanych .Ale w adm.3 wiekszość jest takich byle na stołkach siedziec a ludzi traktowac jak zero

 • Macgyver

  Popieram co napisał Mieszkaniec! Też miałem wątpliwą przyjemność z tą administracją! Na Bytomskiej takie samo chamstwo a o administratorze to nawet nie ma co wspominać.

 • Ernest

  W mpgl na ul katowickiej trzeba zrobic porzadek z fachowcami i kierownikami poszczegulnych dzialow koles co mieszol malta pora lot tymu jest kierownikiek bez kompetencji porzadki robcie a potem zakladajcie ludza centralne

 • Krzysiek

  Nie od razu każdy się rodzi kierownikiem na początku trzeba poznać robotę fizyczną,później można się piąć w górę,a tak na marginesie patrząc jak Szanowny pan Ernest pisze po polsku to podejrzewam że złapałby łopatę odwrotnie i mieszał malta sztylem

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również