Wiadomości z Świętochłowic

Dachowanie pojazdu na średnicówce!

  • Dodano: 2024-05-15 06:30, aktualizacja: 2024-05-15 06:37

Nieprawidłowa zmiana pasa ruchu była przyczyną dachowania pojazdu marki Renault w niedzielę na „Średnicówce". Wysoka prędkość i chwila nieuwagi mogła spowodować tragedię.

Nieprawidłowa zmiana pasa

W niedzielę około południa doszło do groźnego zdarzenia z udziałem trzech pojazdów na Drogowej Trasie Średnicowej. 39-letni kierujący samochodem osobowym marki Renault poruszał się skrajnym prawym pasem w kierunku Katowic. Chcąc wyprzedzić jadącą przed nim osobową toyotę, postanowił zmienić pas na środkowy. Nie zauważył jadącego nim lexusa. W wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu zahaczony lexus obrócił się wokół własnej osi, a osobowe renault dachowało, finalnie lądując na pasie zieleni.

O wielkim szczęściu mogą mówić uczestnicy zdarzenia, którym nic się nie stało i żaden nie potrzebował pomocy medycznej. Sprawca tego groźnie wyglądającego zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

Apel policji do wszystkich kierowców!

Nawet w słoneczny dzień, kiedy widoczność jest doskonała, zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów jest niezmiernie istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa. Stosujmy się do ograniczeń prędkości, wsiadajmy do samochodu  wypoczęci, odłóżmy telefony i skoncentrujmy się na jeździe. Zawsze istnieje ryzyko nagłych sytuacji, dlatego ważne jest, aby być zawsze uważnym i gotowym na reakcję. Należy zachować bezpieczną odległość między pojazdami oraz stale monitorować otoczenie drogi.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Świętochłowice / fot. KMP Świętochłowice

Komentarze (2)    dodaj »

  • Luiza

    A w sobotę na skrzyżowaniu Wiśniowej i Nowej znowu ktoś nie zatrzymał się chyba na stopie. Jak walnęło o 8-ej rano, to myślałam, że gdzieś coś wybuchło! Było pogotowie, straż pożarna, a latarnia została skasowana.

  • Tomek

    A mnie jak gruchło to teraz czuć

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również