Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Dawid Kostempski został wyrzucony z Platformy Obywatelskiej!

 • Dodano: 2019-08-29 19:30

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej podjęła dziś decyzję o wyrzuceniu Dawida Kostempskiego z Platformy Obywatelskiej - wszystko za sprawą powołania przez niego komitetu wyborców o nazwie Koalicja Obywatelska Dawid Kostempski.

O tym, że były prezydent Świętochłowic zostanie prawdopodobnie wyrzucony z Platformy Obywatelskiej mówiło się już od kilku dni, kiedy okazało się, że Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała komitet wyborczy o nazwie Koalicja Obywatelska Dawid Kostempski. Sam zainteresowany zawiesił swoje członkostwo w partii, a sam w takich słowach tłumaczył, dlaczego zdecydował się na taką, a nie inna nazwę:

Pakt senacki istnieje niestety tylko na papierze o czym świadczy sytuacja choćby w Sosnowcu, w którym startuje nieuzgodniona podczas negocjacji Joanna Sekuła i w Tychach, gdzie ze startu został podobno wykluczony ustalony w pakcie senackim Maciej Gramatyka. Nazwa mojego komitetu nawiązuje do wartości, z którymi kojarzyli mnie przez ostatnie lata wyborcy z okresu działalności w Platformie i Koalicji Obywatelskiej - mówił w wywiadzie dla Swiony.pl kandydat na senatora i świętochłowicki radny Dawid Kostempski.

O sprawie pierwsi poinformowali dziennikarze TVS.

Zobacz także

Komentarze (77)    dodaj komentarz »

 • Mila

  TAKI WSTYD BIEDNI RODZICE TAKI WSTYD DLA CALEJ RODZINY I DZIECI

 • Won że swiom

  Dziwię się że ten nieudaczników ma tupet się pokazywać publicznie! Rodzinny fajtlspa życiowy który ma dwie lewe ręce do rządzenia!

 • "kolega" Dejwida

  Biedny, taka niesprawiedliwość , a chce dobrze ....się ustawić.

 • Sasied z Katowic

  RODZINA KOSTEMPSKICH TO ZŁODZIEJSKIE NASIENIE ....

 • Antykomunista

  Tatuś w PZPR działacz to i synusia ciamajde ustawił za nasze pieniądze taka złodziejska mentalność keneedych - patole

 • sąsiadka z Polnej

  Zastanawia mnie, jak on patrzy w oczy żonie i dzieciom. O reszcie rodziny, mieszkańcach i sąsiadach tych prawdziwych z Katowic nie wspomnę. Mówi co innego, co innego robi ... Z drugiej strony jego żona zeznawała, że DK mieszka sam w Świętochłowicach na Polnej i jej bardzo trudno jest samej z dziećmi. Wszyscy wokół twierdzą, że nie mieszka na Polnej. A może jest inaczej ? Czy ktoś zna go jako sąsiada z Polnej ?

 • Bartek K.

  Ponoć mówi starszym ludziom ze zbiera podpisy na listę poparcia PiSPiSp

 • Mieszkaniec

  Ten człowiek postawił wszystko na jedna kartę jest na samym dnie, nie ma już nikogo, spalił za soba wszystkie mosty, wszystkich skłócił, zadłużył miasto, pozostali tylko nieliczni ci co sa od niego w jakiś sposób zależni. Dosłownie żebrze o głosy, to życiowy nieudacznik.Nie pozwólmy mu na bycie naszym reprezentantem w izbie senackiej.

 • sąsiadka z Polnej

  Zgadzam się, decyzja po naszej stronie.

 • wiola

  100 ml długu dlaczego ten gościu jeszcze nie siedzi....a wy świetochlowicko ciemnoto głosowaliście na tych radnych co na to pozwolili

 • ha ha

  Tak jak Nowak

 • sąsiadka z Polnej

  Pytanie retoryczne, czy taki senator dostanie VV Passata full wypas i kierowcę ? Pewnie opuści kawalerkę i umiłowane Świętochłowice ?

 • Ala

  Oczywiście że tak bo to niezwykły człowiek i nie może jeździć byle czym. Zapewne nie opusci ukochanych Swietochlowic bo będą następne wybory i będzie kandydatem na prezydenta miasta.

 • Taki tam

  Pffffffffff

 • Alojz

  Końcy sie lato i sie zacniy zima,boł dylfin i dylfina niy ma.

 • rococo

  Ludzie!Ludzie! Uwaga! Na portalu niejakich ,,Przyjaznych" czytam że jest praca w UM! Zapraszamy! Najpierw kierownik tej jednostki niejaki Beger ogłosił że miasto jest bankrutem i zniknie z mapy, później zablokował wszelkie nabory (ale kolegów pozatrudniał bez konkursów), doprowadził do zwolnienia najwartościowszych wieloletnich pracowników a teraz szuka nagle nowych! Oczywiście do ,,czarnej roboty" bo co lepsze kąski już rozdysponowane. Zapraszamy! Będziecie pracować za trzech w instytucji kierowanej przez niekompetentnego szefa (politolog Dyzma nie mający pojęcie o żadnej komórce urzędu) kierującego przy pomocy ,,szarych eminencji" np. rzecznik prasowy i pełnomocnik ds. przedsiębiorczości, innych traktuje ,,z buta", ,,jak się nie podoba to tam są drzwi!", będziecie tańczyć tak jak oni zagrają za najniższą krajową! Aha, i jeszcze sekretarz miasta co wsadziła na stołek swojego synka bez konkursu. Przyszły Naczelniku Inwestycji, gratulujemy! Już dwóch Twoich poprzedników podziękowało Begerowi za współpracę. Ale zapraszamy!, przecież inwestycji nie ma i nie będzie, fajna fucha, kasa za friko!. Oj, przepraszam jest tzw. ,,kalina", ale to mina na którą Cię Beger wsadzi i jak coś nie wyjdzie zwali na Ciebie i wywali z hukiem oskarżając zapewne że jesteś piątą kolumną Kostempskiego (to taka osoba na punkcie której on ma fobię), wyzwie Cię od sabotażystów. Ten ,,typ" tak po prostu ma. I nie mów później że nikt Cię nie ostrzegał!

 • Hard_vard

  Co robił poprzedni Prezydent Miasta? Tutaj kolesiostwo urastało do granic absurdu. Nie wspominając już o kierownictwie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 • łon

  Chopie musiołbyś sie sprawdzić co było w Cis-ie, to byś sie zdziwioł

 • Dyrektor cis

  Destrukcji C.d jest . Również w cisie. Jak może osoba kierująca cis dewastowac mienie mps I niszczyć kawarienke robiąc z niej bar mleczny. Ludzie chyba poszaleliscie . Skąd ta kadra. Wstyd.

 • xyz

  za podszywanie sie pod dyrektora cis możesz beknąć synek

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.