Wiadomości z Świętochłowic

Debata o odpowiedzialności prawnej nieletnich w Świętochłowicach

  • Dodano: 2023-11-07 08:30, aktualizacja: 2023-11-07 08:48

6 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach odbyła się debata dotycząca kwestii związanych z odpowiedzialnością prawną oraz konsekwencjami łamania prawa przez nieletnich. Była to doskonała okazja do wymiany poglądów, wysłuchania ekspertów w dziedzinie prawa karnego i resocjalizacji oraz zadawania pytań na temat tego istotnego zagadnienia.

O odpowiedzialności prawnej nieletnich w Świętochłowicach

Gospodarzem wydarzenia był Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach, mł. insp. Monika Francikowska. W spotkaniu uczestniczyli także: Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, kom. Grzegorz Muc; Asystent Wydziału Kryminalnego, asp. Mirosław Zapart; Specjalista Wydziału Prewencji, asp. szt. Grzegorz Densław oraz sierż. szt. Agnieszka Ściebura.

Spotkanie było okazją do omówienia wielu kwestii dotyczących młodzieży – to m.in. działanie aplikacji "Moja Komenda", program "Dzielnicowy bliżej nas", omówienie problematyki dotyczącej czynów karalnych osób nieletnich, prezentacja struktury jednostki oraz kierownictwa świętochłowickiej komendy, przedstawienie dzielnicowych poszczególnych rejonów służbowych Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach czy zaprezentowanie działań profilaktycznych przeprowadzonych na terenie miasta Świętochłowice. Ciekawym aspektem spotkania była wizyta wychowawcy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie, Andrzeja Czerkawskiego, który omówił zadania i cele funkcjonowania ośrodka.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ania

    Kiedy prawnie za wszystko odpowiedzą Kostempski i Karcz ?!

  • dziadek K.

    niestety obowiązuje bezstresowe wychowanie i dzieciaki myślą że mogą wszystko kiedyś pas od rodziców wszystko załatwiał i był spokój

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również