Wiadomości z Świętochłowic

Defibrylator AED w posiadaniu SP nr 17. Daniel Beger uczestniczył w prezentacji sprzętu

  • Dodano: 2024-04-04 07:15, aktualizacja: 2024-04-04 07:35

W świętochłowickiej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 pojawił się nowy sprzęt ratujący życie - defibrylator AED.

Świętochłowicka szkoła zyskała defibrylator

Sprzęt został zaprezentowany przez drużynę "Gryfny Patrol" pod przewodnictwem Michała Szeligi, działającą na rzecz społeczności szkolnej. Dzięki współpracy szkoły ze stowarzyszeniem urządzenie zostało zainstalowane w ogólnodostępnym miejscu, umożliwiając szybką reakcję w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Ponadto drużyna zorganizowała pokaz obsługi sprzętu oraz warsztaty udzielania pierwszej pomocy dla nauczycieli i uczniów klas III-VIII, co wzmocniło świadomość w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Prezydent Świętochłowic, Daniel Beger, wyraził zadowolenie z tej inicjatywy, podkreślając wagę współpracy i zaangażowania społeczności szkolnej w zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia swojej społeczności.

Oby defibrylator nigdy nie był potrzebny, ale jego obecność stanowi istotne zabezpieczenie dla wszystkich uczestników życia szkolnego.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    Super! Takie urządzenie powinno być w każdej szkole i jednostce miejskiej ! :)

  • gość

    w sp8 prezydent poobno przed wyborami będzie się lansował zawieszeniem w toaletach nowych, miękich, aksamitnych pspierów toaletowych. tak to widzę!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również