Wiadomości z Świętochłowic

Dobra zabawa w nowej szkole. Dzień Otwarty w SP nr 5 w Świętochłowicach

  • Dodano: 2019-03-19 09:00

W sobotę, 16 marca 2019 r. w nowopowstającej od września Szkole Podstawowej nr 5 w Świętochłowicach – Chropaczowie odbył się Dzień Otwarty, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci oraz rodziców, którzy planują zapisanie swoich pociech do nowej szkoły.

Motyw przewodni imprezy stanowiły górskie wędrówki, co związane było z patronem szkoły, Jerzym Kukuczką uznawanym za jednego z najwybitniejszych himalaistów w historii. Dzieci – w zależności od wieku – szły żółtym lub zielonym szlakiem, zdobywając różne sprawności, co było potwierdzone pieczątkami w starannie przygotowanych książeczkach.

Najmłodsi uczestnicy imprezy, uczniowie klas I – III, wzięli udział w wesołej zabawie językowo – tanecznej, dzięki której nauczyli się śpiewać piosenkę po angielsku i wykonywać ruchy taneczne związane z jej treścią, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem uczniów. Następnie dzieci miały okazję własnoręcznie wykonać kilka doświadczeń przyrodniczych, m.in. lampę – lawę, mały wulkan i zobaczyć „uciekające” kolory na mleku. Była to bardzo udana przygoda z naukami ś cisłymi – mali goście byli zachwyceni. Następnie przyszedł czas na wykazanie się sprawnością fizyczną na niezwykle urozmaiconym torze przeszkód. Mali świętochłowiczanie wyszli z sali gimnastycznej zachwyceni.

Na uczniów klas IV – VIII, którzy szli zielonym szlakiem, również czekało wiele atrakcji. Mieli oni możliwość wykonania kilku różnych ćwiczeń językowych, więc każdy znalazł coś dla siebie. Strzałem w dziesiątkę okazało się zadanie,, Create your fairy”– korzystając ze wskazówek w języku angielskim, dzieci tworzyły swoje kolorowe wróżki. Następnie dzieci rozwijały swoje zainteresowania przyrodą dzięki różnorodnym i niezwykle ciekawym doświadczeniom. Nogi muchy, komórki cebuli czy krew żaby oglądane przez mikroskop przestały być tajemnicą. Świat nauki stanął przed młodymi ludźmi otworem – wiedzą oni już wszystko o rozkładzie nadtlenku wodoru przez drożdże.

W przerwie między zadaniami dzieciaki chętnie sięgały po małe co nieco do przekąszenia. Ku radości organizatorów najchętniej chrupały marchewki. Dzieci wiedzą, co dobre! Po zakończonych zadaniach  dzieci samodzielnie robiły pamiątkowe przypinki SP 5 oprawione w profesjonalnej maszynie.  Wszystkie miały indywidualny charakter, gdyż dzieci kolorowały je i przyozdabiały według własnego pomysłu. Gości, małych i dużych, żegnało stanowisko: Przybij piątkę dla "Piątki". Dzieciaki chętnie odbijały pomalowane farbami dłonie na ogromnym plakacie, na którym namalowany był pejzaż górski, symbolicznie przybijając piątki. Okazało się, że piątek dla "Piątki" przybito dziesiątki.

Dzień Otwarty z SP5 należy do bardzo udanych – zarówno mali, jak i duzi uczestnicy wyszli uśmiechnięci z zestawem pamiątek w rękach. Młodzież Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego, która pomagała w organizacji imprezy, spisała się na medal. Dzieci goszczące w SP5 miały okazję dobrze się bawić i oswoić ze swoją nową szkołą, czemu sprzyjała wspaniała atmosfera, a rodzice mogli zobaczyć budynek oraz zadać panu dyrektorowi Ernestowi Sznajderowi i pani wicedyrektor Marzenie Greli pytania dotyczące organizacji roku szkolnego 2019/2020 oraz składania wniosków, którego termin upływa 23 marca 2019 roku (klasy II – VIII) oraz 30 kwietnia br. (klasy I).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również