Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Koalicja Europejska i PiS mają kandydatów do Parlamentu Europejskiego na Śląsku

 • Dodano: 2019-03-19 08:00, aktualizacja: 2019-03-19 08:27

Listy wyborcze do europarlamentu 2019 gotowe. Oba ugrupowania – Koalicja Europejska i PiS – wystawiły swoich kandydatów. Jedynką na liście KE jest Jerzy Buzek, a PiS postawił na Jadwigę Wiśniewską.

Koalicja Europejska, w skład której wchodzą partie PO, PSL, SLD, .Nowoczesna i Zieloni wystawi 10 kandydatów. Zarząd krajowy PO w ubiegłym tygodniu rekomendował pełną listę osób startujących z list KE do Parlamentu Europejskiego. Wśród nazwisk znalazło się wielu obecnych europosłów, m.in. Jerzy Buzek, który jest „jedynką” KE w wyborach do europarlamentu, Jan Olbrycht czy Marek Plura. 

Koalicja Europejska – lista w wyborach do PE 2019

 1. Jerzy Buzek (PO)
 2. Marek Balt (SLD)
 3. Mirosława Nykiel (PO)
 4. Jan Olbrycht (PO)
 5. Barbara Dolniak (Nowoczesna)
 6. Marek Plura (PO)
 7. Grażyna Kulik (Zieloni)
 8. Henryk Kiepura (PSL)
 9. Joanna Sekuła (PO)
 10. Paweł Kobyliński (PO)

PiS podczas konwencji partii w Katowicach wśród swoich kandydatów również wystawił kilku obecnych europosłów, m.in. Jadwigę Wiśniewską – partyjną „jedynką” do PE czy Bolesława Piechę. Drugie miejsce otrzymał pochodzący z Rudy Śląskiej wiceminister energii, Grzegorz Tobiszowski, a trzecia na liście PiS jest posłanka na Sejm RP z Mikołowa, Izabela Kloc (o czym pisaliśmy wczoraj). Do PE startował będzie również Andrzej Sośnierz, były minister zdrowia.

Lista PiS – eurowybory 2019

 1. Jadwiga Wiśniewska
 2. Grzegorz Tobiszowski
 3. Izabela Kloc
 4. Bolesław Piecha
 5. Waldemar Andzel
 6. Andrzej Sośnierz
 7. Józef Kubica
 8. Wioletta Koper-Staszowska
 9. Bożena Szydlik
 10. Stanisław Szwed

Wybory do Parlamentu Europejskiego zostaną przeprowadzone na terenie całej Unii w dniach 23-26 maja. Jak wynika z polskiej wyborczej tradycji niedzielnych głosowań do urn pójdziemy w Dzień Matki. Polska zyska dodatkowo jednego przedstawiciela. Ze względu na Brexit będziemy wybierać 52 europosłów. 

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Jorg

  Mam nadzieję, że dożyję chwili, kiedy łobuzek wraz z jemu podobnymi, odpowie przed Trybunałem Stanu, za zrujnowanie naszej gospodarki.

 • Anka z zaścianka

  A ja zagłosuję za PO bo:- lubię jak mnie państwo okrada ze składek emerytalnych,- lubię jak się prywatyzują z mojego majątku (cukrownie, przetwórnie),- podoba mi się, że swoją kaskę lokują w Panamie, na Cyprze albo w Szwajcarii,- lubię jak banki dają mi kredyt we frankach po 2 zł, (których te banki na oczka nie widziały) a potem windują franka do 4 zł, mam gwarancję, że moje dzieci w wieku 30 lat spłacą kredyt,- lubię jak wywalają lokatorów z mieszkań w Warszawie i przeznaczają dla imigrantów i na hostele,- podoba mi się, że moje wnuki będą się swobodnie masturbować (a nie po kątach) a gdy będą miały 12 lat wybiorą sobie świadomie partnerów seksualnych,- tęsknię za paradami równości, latarnikami w szkole, gejami i lesbijkami na każdym kroku, bo nie ma nic piękniejszego niż kobieta z brodą albo chłop w mini spódnicy ( ach te owłosione nóżki cud miód),- podoba mi się, że będą mogli zaadoptować moje dzieci gdy dostaną ode mnie klapsa,- wkurza mnie, że moje wnuki dostaną 1000 na angielski, niemiecki (po co im, niech nie będą mądrzejsze ode mnie),- wkurza mnie, że emeryci dostaną po 800 stów, na co im, niech wybierają ze śmietników albo won do pracy,- lubię pracować 10 lat bez podwyżki, i do śmierci by żyło się lepiej "wadzy",- lubię gdy znieważają moją religię i tęsknię by w kościele zrobili dyskotekę dla kochających inaczej,- czekam z utęsknieniem aż zamkną telewizję publiczną bo uwielbiam tylko tvn i ich tańce, gotowanie i robienie mi wody z mózgu, a to wszystko po to by zniszczyć PiS, zniszczyć PiS, zniszczyć PiS, zniszczyć PiS, zniszczyć PiS - wszyscy nawet sam diabel byle nie PiS niech będzie "sodomia i gomoria".

 • jozef

  Popieram. Moge "dorzucic", ze czuje sie europejczykiem kiedy polscy politycy skarza nasz Rzad we wladzach UE i maja tam wielki posluch bo procedury przeciwko Polsce sa wprowadzane szybko i bez ogladania sie na unijne przepisy. Serce rosnie jak donald zalatwia Polske z Angela i Makronem. A i pozostali kumple z UD i PO po wyprzedazy najlepszych i dochodowych polskich Firm i po odczekaniu w podziemiu okresu zagrozenia wyszli z otwarta przylbica na salony Europy i walcza o pozycje swiatlego eurodeputata i antypolaka.

 • Armagedon

  Ja dodam że ten co głosuje na PiS ma nie źle uszkodzony mózg. I jest bardzo przekupny i krótko wzroczny. Ale tv PiS i tv trwam działa i robi wodę z mózgu. Po wyborach zapełnią się szpitale do umysłowo chorych. A kościoły będą świecić pustkami.

 • Gupek

  Powiem Ci dlaczego glosuje na pis.Za po bylo drogo i niccw zamian totalnie ZERO.Pis kupił mnie....500zl,czyli "oddal" cos co pobierane jest w podatkach.Reasumując za PO dziadowalem a dzis finasowo żyje mi sie lepiej.A wyobraz Sobie ze tak jak dzis jest drogo bo tak drogo jest a pis moglo by nic nie dac nawet 500zl to co wtedy?

 • krist

  Buzek łobuzek temu panu juz dziękujemy

 • Rodzic

  Kampania się zaczęła już to widać w szkołach. Polityka PiSowska wkracza do świon, czy Prezydent był poinformowany przez swoją zastępczynię o tej wizycie ?

 • ziemianin

  lepsza pisowska niż platformerski lewacki skowyt

 • Macgyver

  NIGDY WIĘCEJ TEGO BAGNA! Nam jest potrzebna zgoda i wzajemny dialog,a nie donosy,podkopywania i działania na szkodę Polski i Polaków.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.