Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Drogówka podsumowała działania "Prędkość"

  • Dodano: 2019-08-23 08:30, aktualizacja: 2019-08-23 08:34

Wczoraj w całym kraju Policja prowadziła ogólnopolskie działania pn. „Prędkość”.

Miały one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Również i w naszym mieście mundurowi z drogówki włączyli się do prowadzonej akcji i zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie łamią przepisów.

Mundurowi, w ramach krajowych działań kontrolno-prewencyjnych, prowadzili wczoraj pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorem. Głównym celem akcji było ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania prędkości dopuszczalnych oraz niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Policyjnym nadzorem objęte były drogi o największym zagrożeniu wypadkowością. W działaniach świętochłowickiej drogówki wzięło udział 8 stróżów prawa. Ujawniono aż 35 przekroczeń prędkości. Kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a w szczególnie tych, którzy tę prędkość rażąco przekroczyli, nie ominęły konsekwencje prawne.

Pamiętaj!

Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Zbyt wysoka prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m.in. z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Amy

    Yanosik by się niektórym kierowcom przydał :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.