Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Druga śmiertelna ofiara koronawirusa ze Świętochłowic!

 • Dodano: 2020-04-27 11:15

Świętochłowicki Urząd Miasta poinformował, że 76-letnia mieszkanka naszego miasta zmarła w gliwickim szpitalu. To druga ofiara koronawirusa ze Świętochłowic.

- Niestety tydzień zaczynamy od złej informacji. W szpitalu w Gliwicach zmarła kolejna mieszkanka Świętochłowic. Jest to druga ofiara zamieszkująca w naszym mieście od początku epidemii koronawirusa. Świętochłowiczanka miała 76 lat. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia - czytamy na stronie świętochłowickiego magistratu.

Najnowsze dane epidemiologiczne dla Świętochłowic (dane PSSE Chorzów):

 • 24 stwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem.
 • 88 osób poddanych kwarantannie.
 • 0 osób hospitalizowanych.
 • 142 osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym.
 • 2 osoby zmarły.
 • 3 osoby wyzdrowiały.

W sumie w całej Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 11 761. 539 osób zmarło.


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (17)    dodaj komentarz »

 • Gienek

  Miliony ludzi umiera z powodu rakotwórczej chemi i w żarciu. Czy ktoś zamknął choć jeden zakład albo ukarał jednego rolnika że pryska randapem na wszystko co mu rośnie? NIE!!!!! Więc w [...]ie mam tą pseudo epidemie. Pandemia to jest wtedy kiedy w ościennych państwach umrze conajmniej MILION ludzi. Gdzie ta Pandemia i ludzki pomór. Zarażony to nie chory debile z TV. 96% przejdzie bezobjawowo tą grype. Wyłączcie te cholerne telewizory i tą pralnie mózgów z tymi statystatykami. Ludzie umierali i będą umierać. Koronawirus to tylko przygrywka do totalitarnego terroru który sie szykuje. Dali sobie 1.5 roku na ustawienie wszystmiego łącznie z likwidacją gotówki. Wam wmówili ze to zarazki. A co do tej pory ich nie było. Koronawirus ma drugie dno. I za chwile sie o tym przekonamy. Narazie nas testują i przygotowują do czegoś gorszego. A te maski które nas od niczego nie chronia tylko mają wywołać spolęczną psychoze i tza dystans spoleczny czyli mamy być wilkiem jedni na drugich. Zqcznijcie myślec. WHO nie zaleca masek. Szumowski 1.5 miesąca temu wyśmiał w radiu zet te maski a teraz gada ze nawet byle czym mozesz sie zakryc. Lekarskie profesjonalne maseczki N95 wymienia sie po 5 min a wam każą sie truc szmatami . Cały syf wdychacie z powrotem. Za dwa miesiące będziecie chorowac na zapalenie płuc i astme.Powiedzą wam ze macie Koronawirusa.

 • Teraz wiem

  Choć jedna osoba z oczami otwartymi.Reszta woli woli siedzieć przed telewizorem i łykać propagandę tak samo jak za komuny,ale kto to pamięta. Przecież mamy cudowny uczciwy kraj bez Afer, mlekiem i miodem płynący a kto temu zaprzeczy jest debilem oszołomem i wogóle trzeba go utylizowac. Pobudka!!!!

 • AM

  Makabryczny sen dzisiaj miałeś. Polecam VALUSED.

 • Balbina

  Genek weź głęboki oddech poćwicz i broń Boże nie bij żony i dzieci. Tylko spokój,rozsądek, izolacja i cierpliwość i bedzie dobrze. Zdrowia życzę.

 • M.

  Póki ludzie nie zrozumią że to baaardzo zakaźna choroba, póty nic się nie zmieni. Nie ma sensu biadolić tylko trzymać się na dystans, nosić maseczki, dezynfekować i przebranżowić. Gdy zwalniali hutników też było kilka tysięcy bezrobotnych i nikt nie rozczulał się nad nimi! Trzeba wziąć się w garść!

 • Blondyn

  Z grubsza licząc 12 tysięcy zarażonych,to jest jakieś 0,003 PROCENTA populacji licząc od ogłoszenia "PANDEMII".Od tego odjąć liczbę wyleczonych czego się oficjalnie nie robi i mamy ......śmiech na sali.Wg mnie ta sytuacja to ŚWIADOME NISZCZENIE POLSKIEJ GOSPODARKI NA ROZKAZ FINANSJERY I TYLE.Ciekawe jaki stan ogłosza jak w kraju, bezrobotnych będziemy liczyć w setki tysięcy a nawet miliony.????

 • Sushii

  Coś tu nie gra. W Gliwicach nie ma zorganizowanego szpitala zakaźnego. W naszym województwie jest 7 zlokalizowanych przez sanenepid: Chorzów, Bytom, Cieszyn, Częstochowa, Racibórz, Tychy I Zawiercie. Kolejny przykład że niby Korona to ściema.

 • XXX

  Nic nie wiesz na temat sprawy a się wypowiadasz. W Gliwicach jest szpital z odziałem zakaźnym zrobionym nie dawno. Osoba musiała być dializowana a w pobliżu z oddziałem z dializami jest tylko w Gliwicach i Raciborzu. Po co był taki komentarz?

 • ...

  Kocham komentarze w których osoba nic nie wie o tej sprawie a się wypowiada. W Gliwicach jest szpital zakaźny zrobiony niedawno z wojskowego proszę doczytać. A nie mogła ta osoba iść do szpitala w pobliskich szpitalach ponieważ musi być dializowana a szpital w Gliwicach był jednym z najbliższym z oddziałem dializ. Ten komentarz jest zbędny.

 • ehhh

  Ludzie poczytajcie czasem coś bardziej niż pierwsze hasło w google. Sam jesteś ściema.

 • Sushii

  Człowieku widzę że social media zrobili Ci pranie mózgu. Poczytaj co się oprócz niby wirusa dzieje na świecie. To wszystko jest ukartowane. Za bardzo państwa w to wbrnęły I teraz nie mogą się wycofać.Polecam zobaczyć Event 201.

 • Teraz wiem

  Odkryto juz lekarstwo na epidemię koronavirusa! !!!! Trzeba na trzy dni wyłączyć telewizor i radio i przestać słuchać propagandy.Po trzech dniach abstynencji informatycznej należy włączyć logiczne myślenie i tak jak pisze "ehhh" zacząć czytać trochę więcej niż pierwsze hasła w Google .Wystarczy poczytać i policzyć i się okazuje,źe to nie jest ściema tylko wielka ściema.Co roku WIĘCEJ ZACHOROWAŃ I WIĘCEJ ZGONÓW POWODUJE ZWYKŁA GRYPA ,ALE CO ROKU NIE OGŁASZA SIĘ STANU PANDEMII.Ludzie POBUDKA!!!!!! COS JEST NIE TAK.

 • ehhhhh

  Grypa więcej zgonów niż koronawirus - w szczególności w Polsce, dobre sobie. Człowieku każesz rezygnować z mediów, a sam kopiujesz dane z mediów bez sprawdzenia danych. Te dane to można było sobie pisać, ale zanim liczba zgonów przekroczyła 500. No rzeczywiście coś jest nie tak - przez takich debili nigdy na świecie nie będzie normalnie, a wychodzenie ze stanu pandemii zajmie nam kolejne miesiące, bo jakiś burak naczytał się Zięby i jeszcze może będzie chciał leczyć wlewami z witaminy C i moczu niedźwiedzia.

 • Sushii

  Na grypę zachorowało w zeszłym roku 3,8 mln Polaków. Z Taką dużą zachorowalnością powiem być wprowadzony stan klęski żywiołowej. Zrozum pustaku, że to wszystko ściema żeby zahamować gospodarkę światową kosztem zwykłych ludzi. To wszystko już za daleko zaszło. Jutro nie będziesz mieć pracy a po jutrze co do garnka włożyć. Przejrzyj na oczy.

 • tak ino pytom

  Wiesz, że sezon grypy liczony jest od września do kwietnia? Jeśli nie wprowadzić ŻADNYCH ograniczeń przy pojawieniu się koronawirusa w Europie to w te pół roku mielibyśmy zarażonych 50% mieszkańców. Ale o tym twoje spiskowe media nie powiedzą, bo nie jest im to na rękę lub nie ogarniają, bo takie dane im nie są potrzebne do siania dziwnych teorii w internecie.

 • lol

  Przeczytaj tłumoki, że piszę o zgonach, a nie zachorowaniu. Jak się uczyć nie chciało to roboty ni masz. Ja o swoją robotę się nie martwię.

 • Gal

  W GLIWICACH TYLKO TESTY WYKONUJĄ

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.