Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Działania NURD w Świętochłowicach

 • Dodano: 2020-01-23 08:30, aktualizacja: 2020-01-23 08:45

Funkcjonariusze świętochłowickiej drogówki prowadzą dziś wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Mimo iż, głównym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
 

Akcja będzie prowadzona od wczesnych godzin rannych. Działania policyjne „NURD” mają na celu dyscyplinowanie zarówno kierujących, jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie dla pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądali, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności i ograniczonego zaufania. Mimo że dotyczą wszystkich, to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi, którzy przy wypadku i kontakcie z nadwoziem pojazdu zawsze przegrają. Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów upewniając się, czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Co istotne kierujący pojazdem widząc znak informacyjny o przejściu dla pieszych powinien, zgodnie z przepisem, zmniejszyć prędkość a zwiększyć uwagę.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę!

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Rafik

  Pieszy ma zawsze pierwszeństwo!! Tylko że nagminnie to wykorzystują!! Nie zwracają uwagi że auto jest metr od przejścia,nie ma szans wychamowac, a i tak wchodzą. I co, wina kierowcy.

 • Żona strażaka

  A dlaczego mundurowych odurzonych za kierownicą ...policja kontroluje przez palce ...gdzie mundurowy mundurowemu np.strażakowi krzywdy nie zrobi ..dlaczego się nie kara strażaków mandatami karnymi kiedy powinni być karani

 • hanus

  Pieszy ma zawsze rację chociaż czasami bywa głupi i zatraca tz ruchy bezwarunkowe.

 • R2

  Szczególnie ci co leżą na cmentarzu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.