Wiadomości z Świętochłowic

Dzień Edukacji Narodowej: ponad 50 pedagogów nagrodzonych

 • Dodano: 2017-10-16 20:00, aktualizacja: 2017-10-16 21:10

16 października w CKŚ odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej.Z tej okazji nagrodzono ponad 50 pedagogów - część otrzymała Nagrody Prezydenta Miasta, kilkunastu świętowało jubileusz pracy zawodowej.

Wśród 31 nagrodzonych pedagogów znaleźli się m.in. nauczyciele z ZSO nr 1, ZSO nr 2, SP nr 4, 8 i Zespołu Szkół Specjalnych oraz dyrektorzy: przedszkoli miejskich (m.in.: MP nr 1, 2, 7, 8, 9, 11, 12 i 13) oraz szkół podstawowych (m.in.: SP nr 1,2, 3, i 19). Nagrody Prezydenta Miasta otrzymali także dyrektor Zespołu Szkół i Pracy Pozaszkolnej oraz dyrektor MDK.

To wspaniały moment, aby złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim wyrazy szacunku za Waszą codzienną, ciężką pracę, za wasz trud, za odpowiedzialną misję, którą realizujecie oraz wkład w wychowanie kolejnych pokoleń świętochłowiczan. Za to serdecznie Wam dziękuję-mówił Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic

W poniedziałek nagrodzono także 10 nauczycieli obchodzących w tym roku jubileusz 25-lecia pracy. Upominki i listy gratulacyjne trafiły także na ręce 12 pedagogów, który zakończyli pracę w placówka oświatowych.

W uroczystości, którą poprowadziła Karina Pawłowska - dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, wzięli udział także: I i II zastępca prezydenta miasta, członkowie prezydium Rady Miejskiej, członkowie komisji Edukacji, Kultury i Sportu na czele z przewodniczącą -  radną Bożeną Wojciechowską-Zbylut, przedstawiciele nauczycielskich organizacji związkowych, w tym: Grażyna Sosna ze świętochłowickiego ZNP, Sylwia Sobota z NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty w Świętochłowicach oraz nauczyciele i dyrektorzy placówek.

W Świętochłowicach mamy obecnie 709 pedagogów, z czego 430 to nauczyciele dyplomowani, 147 mianowani, a 112 to nauczyciele kontraktowi.

Dzień Edukacji Narodowej: ponad 50 pedagogów nagrodzonych


Źródło: Redakcja

Komentarze (16)    dodaj »

 • Smerfetka

  Czy za nękanie pracowników co niektorzy z tych zdjęć dyrektorzy dostali nagrody?

 • Xxx

  Zasłużeni dla swojej po.

 • v v

  Co niektórzy z radnych nie wstydzą się przechodzić na te zenujaca stronę.

 • Fhfjjdfj

  To są kpiny. Ile szkół zostało pominiętych a tym samym nauczycieli. Nie wymienili Gimnazjum nr 3. A przecież tam jest wspaniała kadra pedagogiczna!!! No tak ale radni i prezydent wybierają faworytów co są za rządem PO !! Każdemu nauczycielowi powinni wręczyć nagrody , ponieważ to oni muszą wszyscy się użerać z uczniami a nie wszyscy to perełki. No ale oczywiście nagrody tylko dla specjalnych nauczycieli. A dyrekcji trzeba się podlizać. Prezydent nigdy nie był na żadnej akademii w Lipinach czy Chropaczowie. Tylko centrum i ew. Piasniki.

 • jj

  Każdemu nauczycielowi nagroda? to chyba lekka przesada...dokładnie to samo można powiedzieć o nauczycielach, co Ty napisałeś/aś o uczniach: perełek to ze świecą...

 • Kola

  Może kiedyś będzie wyjaśniona okoliczność przyznania nagrody dla nauczycielki żonie radnego ?

 • Gffbbbfdgfch

  Te wazeliny i ich szef mają już policzone dni, ich odejście to tylko kwestia czasu. PO już się nie liczy. Tym samym wiadomo co z nimi będzie. Sondaże PO spadają znacznie, w przyszłych wyborach nie wejdą do parlamentu.

 • Wolf

  To marionetki !!!

 • Ktos

  A kto dostał nagrodę ze szkół podstawowych w Swietochlowicach?

 • mieszkaniec

  Dostał ktoś kto nęka swoich pracowników i wykorzystuje ich życie prywatne w pracy zawodowej

 • makaron na uszy

  Chciałbym wierzyć, że wszyscy nagrodzeni, a zwłaszcza dyrektorzy (wszyscy! ) faktycznie zasłużyli na nagrody. Mam dziwne przeczucie i niesmak, że wysyp tak licznych nagród to ordynarna kiełbasa wyborcza.

 • jo

  Ano zasłużyliWazeliny brakło w mieście.

 • Zniesmaczona

  Rozumiem nagrodę za staż pracy ale dyrektorskie sa zenujace i pozbawione wszelkiej moralności

 • OSiR

  Kto to taki ?Nie ma własnego auta.Nie ma własnego zegarka.Mieszka kontem u kolegi.Nie pamięta adresu zamieszkania.

 • ktos

  Co niektórzy sami siebie wybierają?

 • MMA

  Zdjęcie nr.3 śmietanka towarzyska. Bawcie się nic innego nie potraficie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również