Wiadomości z Świętochłowic

Dzień Edukacji Narodowej za nami

 • Dodano: 2021-10-20 05:45, aktualizacja: 2021-10-20 06:00

W dniu 18 października w Centrum Kultury Śląskiej odbyły się uroczyste obchody miejskiego Święta Edukacji Narodowej.

Prezydent Świętochłowic Daniel Beger wręczył nagrody uhonorowanym nauczycielom oraz pracownikom miejskich placówek oświatowych.

Oświata w naszym mieście przechodzi odrodzenie. Wasz nauczycielski wkład i poświęcenie przynosi niesamowite efekty, za co niezmiernie dziękuję. Staramy się dostosować infrastrukturę do panujących standardów. Powstają nowe boiska. W planach mamy kolejne ulepszenia. Mam nadzieję, że zjednoczymy siły na rzecz świętochłowickiej młodzieży. – mówił do zgromadzonych pracowników szkół Prezydent Miasta Świętochłowice Daniel Beger.

Na uroczystej gali obecna była także prof. nadzw. dr hab. Eugenia Rostańska, która życzyła nauczycielom nieustającej pasji i zrozumienia dla uczniów w tym dynamicznie zmieniającym się świecie.

Miejskie obchody Święta Edukacji Narodowej uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej. Na koniec wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni wyszli na scenę, by przy akompaniamencie instrumentów wspólnie zaśpiewać.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Absolwent

  "Powstają nowe boiska"? Chyba ktoś zapimina o zespole na Wzgórzu. Tam nie ma boiska, bieżni, silowni pod chmurką itp. Inne szkoły mają, a tam tylko obiecywanie. A plac zabaw chyba dzięki mieszkańcom, którzy wygrali konkurs.

 • żymła z bajlagom

  a co ze ślonckom godkom i edukacjom regionalnom wy gorolske depy

 • Belfer1

  Szkoły są coraz lepsze, kadry lepsze niż w zmanierowanych środowiskach. Tylko problem, że zdolna młodzież ciągnie do zdolnych- a ci są w prestiżowych szk w K-ch, Ch-wie. Nie ma szans by chorzowianim np ze średnią okolo 5 zlozyl dokumenty w Sw-ch.

 • Belfer

  Jakie odrodzenie przechodzi oświata w Świętochłowicach? Uczniowie uciekają do sąsiednich miast.

 • Obiektywnie

  No właśnie! I ktoś bierze jako swoje zasługi za trud nauki uczniów, pomoc rodziców a przede wszystkim ciężką pracę nauczycieli. Co jest lepsze? Że w tym roku były łatwiejsze egzaminy czy że klasy 8 bardziej się przyłożyły? Zero konkretów. Opinia rodziców: cały czas szkoły tak samo pracują, a nauczyciele są różni, lepsi i gorsi. Dzieci też różne. Po co to halo z odrodzeniem?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również