Wiadomości z Świętochłowic

Dzień Edukacji Narodowej za nami

 • Dodano: 2021-10-20 05:45, aktualizacja: 2021-10-20 06:00

W dniu 18 października w Centrum Kultury Śląskiej odbyły się uroczyste obchody miejskiego Święta Edukacji Narodowej.

Prezydent Świętochłowic Daniel Beger wręczył nagrody uhonorowanym nauczycielom oraz pracownikom miejskich placówek oświatowych.

Oświata w naszym mieście przechodzi odrodzenie. Wasz nauczycielski wkład i poświęcenie przynosi niesamowite efekty, za co niezmiernie dziękuję. Staramy się dostosować infrastrukturę do panujących standardów. Powstają nowe boiska. W planach mamy kolejne ulepszenia. Mam nadzieję, że zjednoczymy siły na rzecz świętochłowickiej młodzieży. – mówił do zgromadzonych pracowników szkół Prezydent Miasta Świętochłowice Daniel Beger.

Na uroczystej gali obecna była także prof. nadzw. dr hab. Eugenia Rostańska, która życzyła nauczycielom nieustającej pasji i zrozumienia dla uczniów w tym dynamicznie zmieniającym się świecie.

Miejskie obchody Święta Edukacji Narodowej uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej. Na koniec wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni wyszli na scenę, by przy akompaniamencie instrumentów wspólnie zaśpiewać.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Absolwent

  "Powstają nowe boiska"? Chyba ktoś zapimina o zespole na Wzgórzu. Tam nie ma boiska, bieżni, silowni pod chmurką itp. Inne szkoły mają, a tam tylko obiecywanie. A plac zabaw chyba dzięki mieszkańcom, którzy wygrali konkurs.

 • żymła z bajlagom

  a co ze ślonckom godkom i edukacjom regionalnom wy gorolske depy

 • Belfer1

  Szkoły są coraz lepsze, kadry lepsze niż w zmanierowanych środowiskach. Tylko problem, że zdolna młodzież ciągnie do zdolnych- a ci są w prestiżowych szk w K-ch, Ch-wie. Nie ma szans by chorzowianim np ze średnią okolo 5 zlozyl dokumenty w Sw-ch.

 • Belfer

  Jakie odrodzenie przechodzi oświata w Świętochłowicach? Uczniowie uciekają do sąsiednich miast.

 • Obiektywnie

  No właśnie! I ktoś bierze jako swoje zasługi za trud nauki uczniów, pomoc rodziców a przede wszystkim ciężką pracę nauczycieli. Co jest lepsze? Że w tym roku były łatwiejsze egzaminy czy że klasy 8 bardziej się przyłożyły? Zero konkretów. Opinia rodziców: cały czas szkoły tak samo pracują, a nauczyciele są różni, lepsi i gorsi. Dzieci też różne. Po co to halo z odrodzeniem?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.