Wiadomości z Świętochłowic

Dzień Patrona w SP nr 5 w Świętochłowicach

  • Dodano: 2024-03-28 07:15, aktualizacja: 2024-03-28 07:25

26 marca 2024 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Świętochłowicach obchodziła Święto Patrona, wielkiego himalaisty Jerzego Kukuczki. Zajmuje on szczególne miejsce w sercach społeczności Szkoły Podstawowej nr 5.

Dzień Patrona Szkoły to rozmaite atrakcje dla uczniów. Najmłodsi uczniowie klas I- III przygotowali z tej okazji festiwal piosenki turystycznej. Uczniowie klas IV- VI poznawali sylwetkę patrona w filmie „Kolekcja Pamięci Jerzego Kukuczki- rozmowa z Jerzym Kukuczką”, a także zwiedzali Wirtualne Muzeum Jerzego Kukuczki. Następnie uczestniczyli w autorskiej grze planszowej, w której rozwiązywali zadania sprawnościowe, zdobywali szczyty z krótką informacją o tragicznych wydarzeniach na południowej ścianie Lhotse, odpowiadali na pytania dotyczące życia i pasji himalaistycznych Jerzego Kukuczki, a także poznawali inne postaci himalaistów.

Zwłaszcza dla tych najmłodszych uczniów to była bardzo ważna lekcja. Oni jeszcze nie zdążyli poznać historii Jerzego Kukuczki, a wiedzą, że jest patronem ich szkoły. Do tej pory to była obca dla nich postać, dzięki Dniu Patrona ta postać nabrała kolorów i napawa dumą – mówi dyrektor SP5, Marzena Grela.

Powołując się na słowa hymnu szkoły – „Nasz patron to Kukuczka Jerzy, z nim szczyty zdobywać możemy...” – uczniowie SP nr 5 dzielnie zdobywają szczyty wiedzy, a w niedługim czasie również szczyty gór, które tak bardzo kochał Kukuczka.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Robi

    Patron to tyn co wungel dawoł za darmo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również