Wiadomości z Świętochłowic

Gala Sportu 2024 w Świętochłowicach za nami [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2024-03-27 07:15, aktualizacja: 2024-03-27 07:32

Najlepsi świętochłowiccy sportowcy oraz trenerzy zostali uhonorowani podczas Gali Sportu, która odbyła się 25 marca 2024 r. w Centrum Kultury Śląskiej. Impreza była swego rodzaju uroczystym podsumowaniem osiągniętych sukcesów w sezonie sportowym 2023.

Daniel Beger nagradzał za wyniki sportowe

Prezydent Miasta Daniel Beger w towarzystwie swoich Zastępców – Sławomira Pośpiecha oraz Aleksandry Poloczek – wręczył dyplomy, statuetki i nagrody tym wszystkim, którzy w ubiegłym roku osiągnęli wysoki wynik sportowy na arenie regionalnej, krajowej i międzynarodowej. Ponadto wyróżniono osoby osiągające wysokie efekty w pracy szkoleniowej oraz zasłużone dla rozwoju świętochłowickiego sportu.

Odznaczeni sportowcy i trenerzy reprezentowali szeroką gamę dyscyplin sportowych w różnych kategoriach, zarówno jeśli chodzi o sport drużynowy, jak i dyscypliny indywidualne. Na scenie pojawili się przedstawiciele takich dyscyplin sportowych jak: taekwondo, jeździectwo, żużel, speedrower, pływanie, judo, piłka ręczna, łyżwiarstwo figurowe, piłka nożna, piłka ręczna, strzelectwo, karate, biegi, boks, aerobik sportowy, wspinaczka sportowa. Podczas Gali dziękowano wszystkim za ich pracę, trud i wyrzeczenia oraz podkreślano rolę w promowaniu Świętochłowic na arenie sportowej.

Gala sportu była też okazją do podsumowania efektów inwestycji w obiekty sportowe z lat ubiegłych. Nowe boiska, orliki, powstająca hala sportowa, tor żużlowy to tylko niektóre z głównych przedsięwzięć, które zrealizowano lub realizuje się obecnie w mieście.

Podczas spotkania nie zabrakło również akcentów artystycznych. Galę Sportu uświetniły pokazy tańca w wykonaniu świętochłowickich harcerzy, a imprezę zwieńczył spektakl laserowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również