Wiadomości z Świętochłowic

Dzień Sąsiada w Lipinach, czyli wielkie święto lokalnej społeczności [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2021-09-20 10:45

Tradycyjnie, jak co roku, 18 września w Lipinach odbył się Dzień Sąsiada. Pogoda nie rozpieszczała, ale uczestnikom wielkiego świętowania to nie przeszkadzało. Na polanie, na terenie SM „Matylda” pojawił się prawdziwy tłum. Było malowanie buziek, balony, dmuchańce i animacje. Każdy mógł też skosztować domowych wypieków serwowanych podczas jarmarku sąsiedzkiego i posłuchać muzyki.

Wspólna zabawa przez całą sobotę

W sobotę, 18 września, tuż po godzinie 15.00 na skwerze na terenie SM „Matylda” pojawili się pierwsi uczestnicy sąsiedzkiej imprezy. Dzieci od razu ruszyły do stoiska, przy którym animatorzy wykonywali dla nich rozmaite zwierzęta z balonów oraz malowali buzie. Kolejnym przystankiem okupowanym przez najmłodszych była olbrzymia, dmuchana zjeżdżalnia. Młodzież z kolei chętnie grała w olbrzymie szachy i uczestniczyła w sportowych wyzwaniach. Było przeciąganie liny i tor przeszkód, a nawet rozbijanie piniaty. We wspólnej zabawie wziął udział także prezydent Daniel Beger. O 16.30 dla mieszkańców Lipin zagrał zespół The Argument, a nieco później miała miejsce Eksplozja kolorów.

Sąsiedzką integrację w Lipinach zapewniło Śląskie Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu CEZAR, Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach oraz Program Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej” - OPS Świętochłowice. W organizację wydarzenia włączyła się także Spółdzielnia Mieszkaniowa Matylda.

Kolejna impreza 24 września

To jednak nie koniec świętowania! Kolejna odsłona szykuje się już w najbliższy piątek, 24 września. Tym razem wspólna zabawa czeka mieszkańców Chropaczowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również