Wiadomości z Świętochłowic

Dzień Sąsiada w Lipinach, czyli wielkie święto lokalnej społeczności [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2021-09-20 10:45

Tradycyjnie, jak co roku, 18 września w Lipinach odbył się Dzień Sąsiada. Pogoda nie rozpieszczała, ale uczestnikom wielkiego świętowania to nie przeszkadzało. Na polanie, na terenie SM „Matylda” pojawił się prawdziwy tłum. Było malowanie buziek, balony, dmuchańce i animacje. Każdy mógł też skosztować domowych wypieków serwowanych podczas jarmarku sąsiedzkiego i posłuchać muzyki.

Wspólna zabawa przez całą sobotę

W sobotę, 18 września, tuż po godzinie 15.00 na skwerze na terenie SM „Matylda” pojawili się pierwsi uczestnicy sąsiedzkiej imprezy. Dzieci od razu ruszyły do stoiska, przy którym animatorzy wykonywali dla nich rozmaite zwierzęta z balonów oraz malowali buzie. Kolejnym przystankiem okupowanym przez najmłodszych była olbrzymia, dmuchana zjeżdżalnia. Młodzież z kolei chętnie grała w olbrzymie szachy i uczestniczyła w sportowych wyzwaniach. Było przeciąganie liny i tor przeszkód, a nawet rozbijanie piniaty. We wspólnej zabawie wziął udział także prezydent Daniel Beger. O 16.30 dla mieszkańców Lipin zagrał zespół The Argument, a nieco później miała miejsce Eksplozja kolorów.

Sąsiedzką integrację w Lipinach zapewniło Śląskie Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu CEZAR, Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach oraz Program Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej” - OPS Świętochłowice. W organizację wydarzenia włączyła się także Spółdzielnia Mieszkaniowa Matylda.

Kolejna impreza 24 września

To jednak nie koniec świętowania! Kolejna odsłona szykuje się już w najbliższy piątek, 24 września. Tym razem wspólna zabawa czeka mieszkańców Chropaczowa.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.