Wiadomości z Świętochłowic

Dzień Ziemi w SP nr 10 w Świętochłowicach

  • Dodano: 2021-04-26 08:15, aktualizacja: 2021-04-26 06:17

Dzień Ziemi przypada  22 kwietnia i obchodzony jest na całym świecie. To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie, że nie Ziemia należy do człowieka, ale człowiek do Ziemi. Podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Fundację Integracji i Kreatywności Akuku.

Zajęcia sprawiły dzieciom mnóstwo radości, szczególnie te manualne

Uczniowie wykonali wiosenne dekoracje techniką decoupage oraz poznali gatunki roślin. Przyrodę poczuli niemal wszystkimi zmysłami: dotykając i wąchając. Podczas apelu rozstrzygnięty został również konkurs Oszczędzam wodę. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Jędryka, drugie: Zuzia Wiechoł, trzecie klasa czwarta. Wyróżniono i nagrodzono wszystkie prace.

Wszystkie prowadzone w szkole działania proekologiczne mają na celu uwrażliwienie młodzież na problemy środowiska oraz kształtowanie odpowiedzialności ekologicznej. Odpowiedzialności, która będzie zakorzeniona i przyniesie długotrwałe efekty. Wierzymy, podobnie jak polski geograf, profesor nauk o Ziemi, Florian Plit, że mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas. Dlatego w ramach innowacji pedagogicznej „ Eko dziesiątka” zaplanowano zazielenienie terenu szkoły. Już niebawem zasadzone zostaną pierwsze iglaki.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    Do SPS 10 chodzą najlepsze dzieciaki na świecie:)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również