Wiadomości z Świętochłowic

Dziesiątka powitała wiosnę w stylu eko

  • Dodano: 2021-03-25 08:15, aktualizacja: 2021-03-25 06:31

Wiosna to najpiękniejsza i długo wyczekiwana pora roku, dlatego jej pierwszy dzień jest zawsze bardzo radosny i kolorowy. Od wielu lat w  Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 uczniowie uroczyście świętują jej nadejście. Tym razem „dziesiątka” przywitała wiosnę w ekologicznym stylu.


Ze względu na wymagania związane z Covid-19, uczniowie byli podzieleni na grupy. Młodsze dzieci  wyróżniały się kreatywnymi strojami ekologicznymi, przygotowanymi z pomocą rodziców, opiekunów i nauczycieli. Wszystkich zachwycił strój „ekokrólowej” i „ekorycerza”. Przepięknie prezentowała się też „ekowiosenka” oraz „ekokucharz. Natomiast „ekobudowniczy” – kierownik budowy w papierowym kasku, z ekowiertarką z butelki plastikowej, kartonową piłą oraz ekoskrzynką na narzędzia, wywołał spontaniczne brawa.

Uczniowie bawili się, tańczyli przy dźwiękach  piosenek o tematyce wiosennej i ekologicznej. Rozwiązywali również wiosenne zagadki. Każde przebrane dziecko wzięło udział w sesji fotograficznej. Kulminacyjnym punktem było rozbicie „Ekomarzanny”, piniaty wypełnionej papierem i cukierkami. Okrzykom radości i entuzjazmu nie było końca.

„Pani Ekowiosna” – inicjatorka szkolnej zbiórki pieniędzy na zakup budek lęgowych dla świętochłowickich ptaków i wiewiórek przyniosła wyjątkowy ekopodarunek – budkę lęgową z dedykacją dla naszej szkoły, przekazaną przez Stowarzyszenie SPEC z Katowic, organizatora “Lasek Uroczysko – Świętochłowice”. To był wyjątkowo kolorowy i radosny dzień.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Z Chropocowa

    To przyjazna szkoła dla wszystkich

  • Brawo

    Brawo dzieciaki i nauczyciele

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również