Wiadomości z Świętochłowic

IKEA Mobilny Punkt Odbioru Zamówień powstanie w Świętochłowicach [Prima aprilis]

 • Dodano: 2021-04-01 06:45, aktualizacja: 2021-04-02 10:13

Ikea zamiast budowy kolejnych marketów, stawia na tworzenie Mobilnych Punktów Odbioru Zamówień. Niedawno dwa z nich powstały w Tarnowskich Górach i w Tychach, a niebawem kolejny powstanie w Świętochłowicach.Temat Ikei, która miała powstać w Zabrzu, powraca jak bumerang. Planowano, że inwestycja zostanie usytuowana na 25-ha działce leżącej w pobliżu Drogowej Trasy Średnicowej, w rejonie ulic Lompy i Skargi. Teren ten Ikea kupiła w 2014 roku, a w 2016 roku pojawiły się tam tablice informujące „Tu powstaje centrum handlowe”. W lipcu 2018 roku okazało się, że jej budowa stanęła pod znakiem zapytania. Inwestor, czyli Ikea Centres, uspokajał jednak, że z przedsięwzięcia nie zrezygnuje, a w połowie czerwca 2019 roku w zabrzańskim ratuszu odbyło się spotkanie władz miasta z przedstawicielami firmy IKEA.

Jak wskazywał Dawid Wowra, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Zabrzu, tematem rozmów była przyszłość planowanej w  naszym mieście inwestycji. Przedstawiciele firmy IKEA przedstawili prezydent Mańce-Szulik powody zmiany dotychczasowych planów. Realizując swoje zobowiązania, firma przystąpiła do urządzenia zieleni na terenie przyszłej inwestycji. Z kolei  jesienią 2020 roku szwedzka firma zaczęła przebudowę infrastruktury drogowej w rejonie ul. Lompy i DTŚ.

Okazuje się, że plany Ikei się jednak zmieniły. Zamiast budowy kolejnego marketu, zdecydowała się na utworzenie Mobilnego Punktu Odbioru Zamówień.

Punkt będzie działać w Świętochłowicach od końca kwietnia

Wielkie otwarcie planowane jest na 31 kwietnia. Od tego czasu robiąc zakupy za pośrednictwem strony internetowej IKEA.pl oraz Aplikacji Mobilnej IKEA, będziemy mogli wybrać jako miejsce dostarczenia towaru Mobilny Punkt Odbioru Zamówień IKEA w Świętochłowicach. 

Mobilny punkt to dobra alternatywa dla zakupów w katowickim sklepie sieci Ikea. Market niemal zawsze przeżywa oblężenie klientów, co jest szczególnie widoczne w dobie pandemii, kiedy przed wejściem ustawia się długa kolejka oczekujących na wejście. W związku z panującymi obostrzeniami sklep jest obecnie zamknięty. Tym bardziej zasadne jest tworzenie kolejnych mobilnych punktów. 

W przyszłości Ikea planuje stworzenie strategii dowozu zakupionych artykułów za pomocą bezzałogowych statków latających.

Ile kosztuje dostawa do punktu?

Koszt usługi „Zamów i odbierz” wynosi to 29 zł bez względu na wielkość zamówienia. Cena ta nie jest uzależniona także od wagi.

Mobilny Punkt Odbioru Zamówień IKEA będzie działał od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 19.00, a także w soboty i niedziele (handlowe) od  9.00 do 12.00. 

Komentarze (7)    dodaj »

 • Beata K

  Radny Grzegorz G jest "obiektywny" Hihi. Prima Aprilis

 • Robertt

  Takie same herezje z okazji 1 kwietnia jak remont fińskich domków, centrum przesiadkowe, remonty ulic.... 1 kwietnia każdego dnia

 • Barszcz czerwony

  1Kwietnia i wszystko w temacie! Dobry kawał.

 • Katka

  Prima aprilis

 • Baczny obserwator

  Od "31 kwietnia", ktoś te tekstu na portalu czyta przed publikacją? Nie dziwie się, że 90% tekstów to zwykle przeklejki ze strony UM. O tym jaki beger jest fajny. A jak jest...

 • xyz

  Nie łapiesz ironii...

 • Ktoś

  Czytam, czyta ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również