Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

IMGW ostrzega przed burzami z opadami deszczu na terenie województwa śląskiego!

  • Dodano: 2019-09-09 10:30, aktualizacja: 2019-09-12 08:49

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi opadami i możliwością wystąpienia burz. Prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych zjawisk atmosferycznych wynosi 80%. Meteorolodzy ostrzegają przed gradem i burzami!

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Krakowie ostrzega przed silnym deszczem z burzami na obszarze Świętochłowic od godz. 3.00 do godz. 20.00 w dniu 9 września.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 40 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h.

O ewentualnych utrudnieniach związanych z pogodą (zalaniach, lokalnych podtopieniach) należy informować Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego
ul. Harcerska 16
41-600 Świętochłowice
tel.: 32 348 08 99

Intensywne zjawiska spowodowane są ogromną różnicą temperatur między wschodnią, a zachodnią częścią Polski, która wynosi aż 10 st. Celsjusza. Poranne burze dotarły już do Cieszyna i Żywca. Silny wiatr odczuć mogą mieszkańcy Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i Sosnowca. Wkrótce zjawiska obejmą inne rejony województwa śląskiego.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.