Wiadomości z Świętochłowic

Inauguracja akcji "Umiem Pomóc". Świętochłowice z 1. miejscem w Healthy Cities

 • Dodano: 2023-10-16 07:00, aktualizacja: 2023-10-14 14:14

Przed nami inauguracja akcji "Umiem Pomóc", która odbędzie się w poniedziałek, 16 października. Jest to nagroda dla Świętochłowic za zajęcie 1 miejsca w wyzwaniu Healthy Cities. Data startu tegorocznej edycji jest nieprzypadkowa, bo dokładnie 16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

Kto pojawi się na inauguracji?

 • Daniel Beger – Prezydent Świętochłowic
 • Mariusza Pacałowski - Dyrektor Merytoryczny Akademii Ratownictwa Grupy LUXMED
 • Jakub Rychlik – wykwalifikowany ratownik medyczny, szkoleniowiec
 • Sabina Żarnowska – Dyrektor SP nr 8 

Tegoroczna edycja została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta.

Wydarzenie odbywa się w ramach akcji "Umiem Pomóc" zorganizowanej przez Grupę LUX MED. Uczniowie pod okiem profesjonalistów zapoznają się z zasadami pierwszej pomocy, a następnie w praktyce przećwiczą zdobyte umiejętności.

Jest to nagroda dla Świętochłowic za zajęcie I miejsca w wyzwaniu Healthy Cities. Oprócz szkoleń na ręce Prezydenta Miasta został już złożony voucher w wysokości 30 tys. złotych na dofinansowanie proekologicznej inicjatywy.

 • Kiedy: 16 października
 • Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 8 (Wiśniowa 9, 41-600 Świętochłowice)
 • O której: godz. 8.00

Czym jest akcja "Umiem Pomóc"?

To innowacyjny ogólnopolski program edukacyjny stworzony przez Akademię Ratownictwa LUX MED, który został zainicjowany w 2011 roku. W trakcie warsztatów lekarze i ratownicy medyczni z wieloletnim doświadczeniem ćwiczą z uczniami zasady przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, uczą obsługi defibrylatora AED oraz pokazują prawidłowy schemat postępowania w sytuacji zagrożenia czyjegoś zdrowia lub życia. W zajęciach biorą udział uczniowie 7 i 8 klas szkół podstawowych. Pod okiem doświadczonych specjalistów, dzieci zdobywają umiejętności zgodne z aktualnymi wytycznymi postępowania Polskiej oraz Europejskiej Rady Resuscytacji. Do tej pory przeszkolonych zostało 6 tys. uczniów. Po zrealizowaniu szkoleń, szkoły biorące udział w kampanii otrzymują plakaty z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu, a uczniowie – praktyczne karty z numerami alarmowymi i zasadami postępowania w nagłych przypadkach.

Komentarze (1)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  Gratuluję zwycięzcom czyli tym którzy wydeptali pieniądze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również