Wiadomości z Świętochłowic

Inauguracja sezonu świątecznego

 • Dodano: 2018-12-15 20:45, aktualizacja: 2019-01-04 13:20

Dziś, 15 grudnia, odbyła się inaguracja sezonu świątecznego. Na miejskim deptaku, na rogu ulic Katowickiej i Pocztowej rozbłysła miejska choinka, a zaszczyt ten przypadł samemu Panu Prezydentowi Danielowi Begerowi, który następne krótko przemówił do zgromadzonych mieszkańców.

Nie zabrakło też świątecznych pierników i wspólnego kolędowania z zespołem „Integracja”. Na deptak przybyły całe rodziny z dziećmi, na które czekały konkursy z nagrodami. Niedługo po tym, jak rozbłysła choinka, z nieba zaczął prószyć gęsto śnieg, wprowadzając iście świąteczną atmosferę. Mieszkańcy i goście chętnie korzystali z ciepłych napojów, przygotowanych właśnie na tę okazję.

Dekoracje zdobiące miasto w tegorocznym okresie świątecznym są zarówno własnością miasta, jak i ozdobami wypożyczonymi na ten czas. Gmina w celu zmniejszenia kosztów, a także urozmaicenia dekoracji świątecznych na ulicach miasta, wypożycza co roku część elementów, przede wszystkim 3D. W tym sezonie wśród wypożyczonych elementów dekoracyjnych znalazły się: korona z soplami świetlnymi, sople świetlne z efektem flesh, gwiazdki z soplami świetlnymi, gwiazda z warkoczem świetlnym, płatek śniegu w trzech różnych konfiguracjach , kilka stożkowych choinek czy przewieszka nad ulicą - aniołki trzymające warkocz świetlny. Wszystko to kosztowało miasto około 83 tysięcy złotych, choć zakładano sumę czterokrotnie większą.

Ozdoby świąteczne będą rozświetlać wszystkie dzielnice Świętochłowice, tak aby każdy z mieszkańców czy gości mógł poczuć świąteczną atmosferę.

Wszystkie dekoracje mają zostały zawieszone do 14 grudnia i będą zdobić nasze miasto do końca stycznia.


Źródło: Barbara Szłapka

Komentarze (39)    dodaj »

 • mieszkaniec

  Czas pokaże do jakich absurdalnych oszczędności posuną się Pan Prezydent i jego I-szy doradca?

 • mieszkanka

  ścisk jak na moście Karola w Pradze

 • mieszkanka

  A co to za choinka bohomaz straszydło za kurzona straszydło nie stać miasto na coś lepszego

 • Karol

  Osobiście wolę ozdoby niż remonty komienic gdzie nikt czynszu i tak płacić nie będzie choć dochód z 500 plus z 2tys na miesiąc i wieczne pijaństwo

 • .....

  bo jesteś głupi, jak byś był mądry to wolałbyś kasę przeznaczyć na coś co widać cały czas, a nie tylko przez miesiąc

 • Karol

  Dzielnica Zgodato gorszy sort? tu praktycznie żadnych dekoracji nie ma...a zawsze była choinka i inne ozdoby teraz nie ma nic dziękuję Prezydencie. Miasta obok jak wyglądają, aż żal patrzeć a my cofiemy się do Świętochłowic 10lat temu kiedy nie było nic. I inne miasta też są zadłużene nie tylko my, aby coś było to trzeba na to wydać nie ma innej rady. Ale my teraz na stawie Magiera zrobimy Wyspy Kanaryjskie bo TAK Zbynio wymyślił i musimy na to odkładać.

 • kres

  Szaro, buro i ponuro.Nasze Miasto i mieszkańcy zasługują by nastrój świąteczny był wszechobecny w każdej dzielnicy i na ulicy. Dla mieszkańców ważne się błyskotki, garderobę też zmieniamy zależnie od sytuacji.P.s (na doradców trzeba uważać bo mogą chcieć promować siebie).

 • a.

  Nooo pewno. Typowe dla nizin społecznych. Kasy na żarcie ni mają, ważne żeby sobie buty kupić i dres z wieeeelkim logo, żeby wszyscy widzieli, a w lodówce pusto i dzieci co jeśc nie mają - ale buty z adidasa i wypasiony smartfon plus tv 150 cali jest :D Na litośc boską, chyba fajnie że przy obecnej sytuacji finansowej miasta pan Prezydent na czymś oszczędza - a nie ,,zastaw sie a postaw sie " na kredyt

 • vik

  jeżeli w kasie/budżecie miasta na koniec roku brakuje pieniędzy to trudno je wydawać na nadmierne dekoracje, jakieś będą a resztę każdy może w domu sobie zrobić, jeśli udekorujmy balkony, okna i ogródki też będzie pięknie a wielkim plusem jest podanie do publicznej wiadomości kosztu dekoracji, czyli jawnie i przejrzyście i o to chodzi

 • Marcin

  I tu się zgadzam w 100% każdy do okna zawiasi jakąś lamkę i będzie najlepiej udekorowane miasto

 • jasiek

  a jak rodzina jest biedna to ma nie mieć choinki, klupnij się w czoło

 • Gość2018

  Co innego Pan prezydent obiecywał na fb na inauguracje a co innego jest w rzeczywistości ale mnie to nie dziwi

 • przedsiębiorca

  Zapraszam Pana Prezydenta Beger i Pana Nowaka na świętochłowicki deptak, porozmawiać z przedsiębiorcami, to co una s się dzieje to koszmar....zajmijcie stanowisko

 • Mieszkaniec

  Przeciez Chyba wszystkie lokale sa w prywatnych rękach więc co ma zrobić um?

 • SW

  Czy to czasem nie jest ta choinka która rok temu stała w Piaśnikach na skrzyżowaniu? Dlaczego w tym tak ruchliwym miejscu nie ma byle drzewka, byle lampki? To samo ul. Bytomska? Przecież to jest promocja dla miasta.Ciągle tylko gadanie że mało kasy, mało kasy...Panie Prezydencie, jak Pan tak będzie non stop biadolił, to marnie widzę Pański los przy kolejnych wyborach. Ludzie nie lubią jak im się wypomina że są biedni.

 • takaprawda

  Choinka promocją miasta? A to Świony czy szwedzkie miasteczko słynące z choinek? Póki co wizytówką miasta jest 100 milionów długu i sypiące się familoki i nie zmieni tego i 100 choinek, więc lepiej właśnie zaoszczędzić kasę.

 • trochę rozsądku

  A kto mieszka w familokach. Na pewno nie normalni ludzie, tylko beneficjenci MOPS i innych dodatków z naszych podatków. Nie płaca za mieszkania, prąd na lewo i taki remontować familoki. chyba jest Pan śmieszny.

 • ... 1945

  "SW" - a niby gdzie miałaby na Piaśnikach stać choinka? Na skrzyżowaniu graniczącym z Chorzowem w miejscu gdzie zawsze stała choinka wykopana jest wielka dziura po nie zakończonej robocie.Tam zawsze stała choinka... a teraz gdzie ma stać? Na środku skrzyżowania?

 • dama

  najlepiej niech stanie na łbie tego co się podpisuje SW

 • SW

  Agresja jak na miesięcznicach... to przerażające.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również