Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Informacja o naborze do świętochłowickich szkół średnich w roku 2019

  • Dodano: 2019-07-18 08:15, aktualizacja: 2019-07-18 08:01

Tegoroczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych objęła absolwentów wygaszanych gimnazjów oraz dzieci kończących w tym roku po raz pierwszy ośmioletnie szkoły podstawowe.

670 miejsc dla uczniów z podwójnego rocznika

W świętochłowickich szkołach na uczniów z podwójnego rocznika czekało łącznie 670 miejsc w pierwszych klasach, po 335 dla absolwentów gimnazjów i podstawówek. I Liceum Ogólnokształcące proponowało 11 klas (330 miejsc), natomiast II LO gotowe było na przyjęcie 160 uczniów w ramach 6 klas.

W wyniku rekrutacji do obu liceów zakwalifikowano 200 uczniów w 8 oddziałach. Z kolei do Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego, które pierwotnie zakładało otworzenie sześciu klas, ostatecznie zakwalifikowało się 80 uczniów – uruchomione zostaną dwie klasy dla absolwentów szkół podstawowych oraz jedna dla absolwentów gimnazjum.

W nowym roku szkolnym wystartują również dwie klasy technikum dla absolwentów podstawówki. Ponadto Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych przy ul. Sikorskiego otwiera też cztery klasy branżowej szkoły I stopnia – po 2 dla gimnazjalistów i absolwentów szkół podstawowych.

W Świętochłowicach zostało 19 nieprzydzielonych uczniów

Co ważne – w części utworzonych klas w szkołach średnich jest jeszcze 118 wolnych miejsc zarówno w liceach, technikach, jak i szkołach branżowych. Powyższe dane dotyczą wstępnie zakwalifikowanych, a ostateczne listy przyjętych zostaną opublikowane 25 lipca br.

Od 25 lipca br. rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do 31 sierpnia br

Każdy uczeń chcący wziąć udział w postępowaniu uzupełniającym loguje się w systemie podobnie jak w trakcie zakończonej rekrutacji. Dodatkowe informacje o rekrutacji uzupełniającej można uzyskać w wybranej szkole lub w Miejskim Zarządzie Oświaty w Świętochłowicach.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • baczny obserwator

    W minionych latach w Świętochłowicach działał program edukacyjny pod nazwą " tu jest twoje miejsce ", którego zadaniem było monitorowanie preferencji wyboru szkół przez ówczesnych gimnazjalistów. Niestety obecne władze odpowiedzialne za oświatę ( pani dyrektor MZO pochodząca z Sosnowca i prezydent Beger) zrezygnowali z kontynuowania tego projektu. No i mamy znowu klops - KOLEJNY " SUKCES " NOWEJ WŁADZY.

  • Waldi

    Dodalbym jeszcze reklamę, jaką przysporzył miastu obecny prezydent na początku kadencji.

  • Jasiu

    A o wadliwym Wulkanie ani słowa?Wulkan twierdzi że syn nie został przyjęty do szkoły, a pani w sekretariacie twierdzi że to bład i jest przyjęty. Straszny [...] z tą rekrutacją. Mam nadzieję że sama edukacja jest lepiej zorganizowana.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.