Wiadomości z Świętochłowic

Jak wyglądał długi weekend na świętochłowickich drogach? Policjanci podsumowują

  • Dodano: 2019-06-25 08:45, aktualizacja: 2019-06-25 09:01

Od piątku prowadzone były ogólnokrajowe działania pod kryptonimem Bezpieczny Weekend – „Boże Ciało”.

Nad bezpieczeństwem na drogach Świętochłowic czuwali mundurowi świętochłowickiej drogówki. Stróże prawa sprawdzali stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Niestety nie dla wszystkich kierujących spotkanie z drogówką zakończyło się bez konsekwencji.

Działania rozpoczęły się w piątek, a zakończyły wczoraj o godzinie 06:00 rano

W tym czasie świętochłowiccy mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na terenie miasta. Reagowali na wykroczenia będące główną przyczyną wypadków drogowych. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach. 

Sprawdzali respektowanie przepisów ruchu drogowego, a w szczególności stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. I tym, razem nie zabrakło amatorów jazdy na tzw. “podwójnym gazie”, zatrzymano dwóch pijanych kierowców bez wymaganych uprawnień, w tym jeden z nich miał blisko 2,5 promila alkoholu we krwi. W ręce stróży prawa wpadli też trzej nietrzeźwi rowerzyści. Policjanci poddali blisko 3,5 tysiąca kierowców badaniom na zawartość alkoholu w organizmie. Ponadto podczas działań mundurowi zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych, a wobec 147 uczestników ruchu drogowego zastosowano represje.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Georg

    Wyglądał w ten sposób, że współczuję każdemu, kto wyjechał na ulicę bez Yanosika, serio.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również