Wiadomości z Świętochłowic

Już dziś Miejski Dzień Dziecka! W programie występy, warsztaty, zawody i eksplozja kolorów

 • Dodano: 2022-06-01 10:00

Zbliża się ulubione święto wszystkich dzieci, dlatego zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych świętochłowicki Urząd Miasta zaprasza 1 czerwca w godz. od 16:00 do 19:00 na teren OSiRSkałka”, gdzie czekać będzie moc atrakcji.

Dzień Dziecka w Świętochłowicach

Wszystkich, którzy odwiedzą tego dnia Skałkę, do wspólnej zabawy zapraszają miejskie jednostki i świętochłowickie organizacje pozarządowe. Wśród ich propozycji znalazły się liczne atrakcje m.in. dawne zabawy, zawody rowerowe w ślimaczym tempie, warsztaty plastyczne i kreatywne, spotkanie z ekologią.

Uczestnicy wspólnie rozbiją piniaty wypełnione po brzegi słodyczami. W czasie trwania święta będzie można wziąć udział w warsztatach LEGO prowadzonych przez półfinalistów programu LEGO Masters Polska, Daniela i Wiktora Korczów.

Ten wyjątkowy dzień swoimi występami uświetnią dzieci ze świętochłowickich przedszkoli:

 • Przedszkole Miejskie nr 4 – przedstawienie “Podróż do Afryki”,
 • Przedszkole Miejskie nr 7 – występ wokalno-taneczno-recytatorski,
 • Przedszkole Miejskie nr 9 – występ taneczny,
 • Przedszkole Miejskie nr 12 – występ wokalno-taneczny.

Następnie odbędzie się Koncert Finałowy Laureatów XXVII Konkursu Piosenki Przedszkolaka wraz z rozdaniem nagród (godz. 18:00).

Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świętochłowicach na Skałkę zawita także Eksplozja Kolorów. To popularna zabawa polega na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi Kolorów Holi, które tworzą wielką barwną chmurę. To idealne miejsce, aby się wyszaleć i zrobić niesamowite zdjęcia!

Już dziś Miejski Dzień Dziecka! W programie występy, warsztaty, zawody i eksplozja kolorów

Komentarze (8)    dodaj »

 • Pamiętamy

  KOSTEMPSCY ODDAJCIE NASZE 100 MILIONÓW

 • Bump

  Świony wv pigułce. Wyległa się [...], prawie wszyscy płacili gotówką czyżby brak konta przez komornika (hehe). Płatności dokonywane wysokimi nominałami czyżby płacili 500+? Mnóstwo "brudasów" czyli obleśne tatuaże na każdym skrawku ciała prócz czoła, szkoda. No główny bohater który udaję że zarządza tym miastem ubrany prawie jak cale te towarzystwo jak chciał się z nimi utożsamic będąc ubrany jak szmaciarz w taniej, tandetnej i jakby spranej koszulce i dżinsy, chłopie nie stać cię się schludnie i kulturalnie ubrać? 255 000zl rocznie to co za mało? Miej litość.

 • Mieszkaniec

  A biołe fuzekle i kuboty mioł?

 • Wyborca

  dawid delfin byl pięknie , ubrany szkoda tylko ze za nasze pieniądze

 • R2

  Dlaczego służby nie reagowali na wieśniaków którzy zaparkowałi na trawnikach i ścieżce rowerowej?

 • Mieszkaniec

  Ponieważ jaki włodarz takie miasto-jakie miasto taki włodarz. Dziś byłem w Rudzie Śląskiej na Burloch gdzie byla jakaś inpreza piłkarska z malolatami co wiązało się z tym że wieśniactwo się zjechało także parkujac na trawniku i jakoś dziwnym trafem szybko pojawiła się straż miejska która bezwzględnie nakładała mandaty. Można? Można

 • Jolka

  Czy tylko przedszkolaki, to dzieci?

 • !!!

  Czytaj ze zrozumieniem. Przedszkolaki dają występy a zaproszenie dla wszystkich

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.