Wiadomości z Świętochłowic

Już dziś policjanci przeprowadzą działania "Prędkość"

 • Dodano: 2022-08-12 08:15, aktualizacja: 2022-08-12 08:27

Dzisiaj (12 sierpnia) Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości i dyscyplinowanie kierowców z "ciężką nogą". Policjanci będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Policyjne działania "Prędkość"

Kierujący powinni się spodziewać większej niż zazwyczaj liczby patroli i kontroli, podczas których policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości, natomiast ujawnianie wykroczeń związanych z prędkością jest istotnym zadaniem europejskich służb policji drogowej, nie tylko podczas prowadzonych działań, ale też przez cały rok.

(BRD KGP)

Komentarze (11)    dodaj »

 • sandały krystusa

  Impotenci z prewencji próbują prowokować ludzi na ulicy do dziwnych zachowań, a tym czasie budy z automatami do hazardu, oraz nielegalnym tytoniem i jakimiś dopalaczami działają w najlepsze. Przykład? Dwie budy przy parku chropaczowskim dawny kurczak i buda koło totolotka. Ile zomo dostaje łapówki co miesiąc że tego nie widzi? Może te budy też należą do jakiegoś prokuratorka?

 • Hej

  Impotent Cie zobił. Dziwne co? Ale skoro matka tak twierdzi.....

 • Mieszkaniec

  Od gier hazardowych jest urząd celny a oni reagują tylko jeśli ktoś doniesie

 • sandały krystusa

  Czyli jak będę Cię bił po gębie to przejadą obok, bo nikt tego nie zgłosił? Oni dobrze wiedzą co tam się dzieje, tak jak pewnie wiedzą kto zarabia na tych przybytkach. A skoro wiedzą to jako policjanci mają obowiązek działać, a nie czekać na doniesienie.

 • Stop propagandzie bolidzji

  Znowu nie douczone fajtłapy muszą sobie akcję zorganizować, bo normalnie nie są wykonywać swoich zadań, to jest ogarniać cały kodeks drogowy, o którym nie mają pojęcia. Więc kończy się próbami wyłudzania mandatów od przechodzących po jezdni, albo stawianie znaków 40 w terenie nie zabudowanym i polowanie tam na kierowców.

 • Sto hejtowi!

  Hej poliidioto. Niedouczone piszemy razem!

 • stop stopowi w mundurku

  Ahaa czyli już dzisiaj wyłudziłeś parę mandatów, to teraz będziesz się dowalał do błędu ortograficznego? Może naucz swoje pieski porządku, bo na razie [...]ą po całym mieście. Opis waszych działań to nie hejt chłopczyku, tylko stwierdzenie faktu

 • Gal

  A co oni sie tak na uczepili Zgody? Zaczynając od prześmiewcze rondo to dalej:obok komendy, przy wjeździe do Lidla od Wojska Pilskiego,za warsztatem Grecars,za szkołą Salezjan,na Hutniczej nie wiem czy coś jeszcze czy przeoczyłem?Po co to wszystko,czemu ma to służyć?Niech ktoś przypomni kiedy i jakiekolwiek było zdarzenie drogowe w tych miejscach?

 • Robić narkotesty policjantom

  Bo się boją że ktoś się kiedyś wku... na ich różne nie legalne działania i liczą że wtedy przybiegną ich koledzy z biura.

  • Robić narkotesty policjantom
   2022-08-14 09:07
  • odpowiedz
 • Fan

  Naj lepiej i naj szybciej naj bezpieczniej i naj taniej przy 30km/h.

 • gość

  tyle po świonach na rowerze cisne, a samochodem w niektórych miejscach to na granicy prawa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również