Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Kalina będzie rewitalizowana. Przetarg rozstrzygnięty

 • Dodano: 2019-11-05 08:30, aktualizacja: 2019-11-05 09:37

Wczoraj (4 listopada br.) otworzone zostały koperty w przetargu dotyczącym remediacji stawu Kalina w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

W przetarg zwyciężyło (jedyna oferta) konsorcjum firm Menard Polska sp. z o.o., REMEA societe par actions simplifiee a associe unique oraz REMEA sp. o.o., które złożyło ofertę na kwotę 60 620 550,00 zł.

Aby doprowadzić do pozytywnego zakończenia procedury przetargowej, potrzeba było wielu starań zmierzających do skutecznego rozwiązania tej ciągnącej się od wielu lat kwestii.

Obok wielomiesięcznego lobbingu w instytucjach odpowiedzialnych za finansowanie projektu konieczna była zmiana podejścia i odzyskanie zaufania wykonawców. Udało się to m.in. dzięki przeprowadzeniu dialogu technicznego, w ramach którego wypracowana została technologia umożliwiająca przeprowadzenie prac w zakładanym budżecie.

Zobacz także

Komentarze (23)    dodaj komentarz »

 • obserwator

  Tylko, że nadal miasto nie jest sprawcą szkody ekologicznej. To dlaczego uparcie się za to bierze? Za bogate?

 • Mieszkaniec

  Znające się na rzeczy Firmy wygrały przetark

 • startujący w przetargach

  Jak rozstrzygnięty???? skoro nie ma informacji na BIP o wyborze najkorzystniejszej oferty. Coś chyba "nie pykło". Może Beger nie zna przepisów, bo teraz Wykonawca ma termin na złożenie dokumentów na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia z postępowania. Jako przedsiębiorca startujący w przetargach wiem, że to najtrudniejszy etap postępowania - ofertę może złożyć każdy nawet przysłowiowy menel spod butki z piwem, który nie jest w stanie wykonać zamówienia.

  • startujący w przetargach
   2019-11-05 18:02
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • cogito

  Jak na to, że do dialogu technicznego zgłosiło się podobno kilka(naście) podmiotów, to jeden oferent w przetargu wzbudza niepokój. Brak innych chętnych - propozycji wykonania nawet za dużo większą kwotę, wskazuje na wysokie ryzyko podjętej technologi rewitalizacji. Tylko czy można się gdzieś dowiedzieć czy faktycznie zostało coś zmienione względem sposobu oczyszczenia? W trakcie spotkania z mieszkańcami w okolicach stycznia pojawiła się informacja, że nie może być wiele (cokolwiek?) zmienione ze względu na przypisanie dotacji pod istniejącą od lat specyfikację robót. Co zmienił dialog techniczny?

 • Tadek

  Pogadali z begerem, i więcej nie przyszli bo i po co. Nawet mieszkańcy na spotkanie z nim nie przychodzą. Wszyscyśmy widzieli w ŚTM

 • uj

  Od begera prawdy się nie dowiesz a co zostało zmienione to pewnie wyjdzie jak zaczną robić i smród się rozejdzie

 • zefel

  Próby rewitalizacji Kaliny trwają nie od wielu lat a dziesięcioleci. Pożyjemy - zobaczymy, nie jestem sceptykiem a realistą.

 • Mis

  Prawdą jest Kostempski próbował ale nic nie wyszło no i winą za taki stan rzeczy obarczono Kostempskiego.Ciekawi mnie czy i co zwolennicy Bergera będą pisać jeżeli Berger w tym temacie podzieli losy Kostempskiego kogo lub co będą obwiniać?

 • ubu

  Jak to kogo? Oczywiście Kostempskiego. Nikt się nie pyta co zmieniono w papierach że jest wykonawca i to za taką małą kasę

 • wodnik szuwarek

  Super tempo! Umowa jeszcze nie podpisana a sukces już ogłoszony! Może poczekajmy z tą podnietą aż wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik.

 • To ja

  nie uwierzę póki nie zobaczę, bo na razie to tylko otwarto oferty i procedura się dopiero rozpocznie

 • V81

  Na razie otwarto koperty z ofertami. Tu była jedna i mieszcząca się w kwocie tak pisze prezydent. Na podstawie otwarcia kopert komisja dokonała wyboru, a zatem rozstrzygnęła przetarg. Jak idziesz kupować mieszkanie w przetargu, albo cokolwiek innego, to składasz oferty, a jeśli złożysz najlepszą - wygrywasz, przetarg jest rostrzygnięty. Czego nie rozumiecie?

 • Grzesiu

  To nie tak działa wojtuś

 • wodnik szuwarek

  Umowa została podpisana? Projekt zatwierdzony?Nie? To czego nie rozumiesz w tym co napisałem?

 • Anka z zaścianka

  Artykuł jest o umowie i zatwierdzeniu projektu czy o rozstrzygnięciu przetargu? Czytać sie nie potrafi, to się nie komentuje

 • To ja

  tytuł artykułu brzmi : Kalina będzie rewitalizowana. A do tego jeszcze daleko. Jak czytać się nie potrafi to się nie komentuje i nie robi przytyków innym Aniu z zaścianka :)

 • normalnie żenada

  tytuł brzmi: Kalina będzie rewitalizowana. Przetarg rozstrzygnięty. Co oznacza że przetarg jest rozstrzygnięty, czyli został wyłoniony wykonawca, czyli na podstawie rozstrzygnięcia zbadane zostaną dokumenty, następnie podpisana zostanie umowa, po czym rozpocznie się realizacja. Bosheeeee gdzieś Ty ulepił takich ludzi jak ten wodnik szuwarek?????

 • wodnik szuwarek

  Ciebie chyba ulepiono. To że przetarg rozstrzygnięto to jeszcze nie oznacza że Kalina będzie rewitalizowana,do tego jeszcze daleka droga jak na razie wyłoniono wykonawcę! A jak większość mieszkańców już wie,był już parę lat temu wykonawca firma VIG i co Kalina jest czysta?Więc powiedzmy sobie otwarcie będzie rewitalizowana w momencie dopięcia wszystkich formalności i jak zaczną się prace przy stawie. Z góry informuję wszystkich jadowitych że jestem całym sercem za tym aby się udało! Dziękuję za uwagę.

 • ktoś stąd

  Nie moge sie z tym zgodzić. Przetarg został rozstrzygniety i wykonawca jest wiadomy przecież. Jeśli będzie coś nie tak to będzie unieważniony ale to wcale nie zmienia faktu że na dziś jest to rozstrzygnięcie. Po co snuć jakieś dziwne rozważania i interpretacje? No po co?

 • masacra

  hehe nie kijem tylko pałą wodnik...

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.