Wiadomości z Świętochłowic

Kandydaci na prezydenta dziękują za oddane na nich głosy

 • Dodano: 2018-10-22 18:30

Kandydaci na prezydenta naszego miasta zabrali głos po ogłoszeniu wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą.

Obecny prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski otrzymał - 7 397 głosów, co w przeliczeniu daje nam 41,68%. Prezydent podziękował na portalu społecznościowym wszystkim, którzy oddali na niego swój głos.

Drugie miejsce zajął Daniel Beger. Swój głos oddało na niego 5 537 osób, co daje 31,2%. To właśnie prezes Stowarzyszenia "Przyjazne Świętochłowice" powalczy w drugiej turze z Dawidem Kostempskim o fotel prezydenta. On również podziękował za głosy oraz zapowiedział dalszą kampanię.

Ostatnie miejsce w wyborach zajęła Sonia Kwaśny. Kandydatkę poparło 4 813 wyborców, co daje nam 27,12%. Kandydatka KW Ruch Ślązaków podziękowała za zaufanie, jakim obdarzyli ją mieszkańcy Świętochłowic.

Druga tura wyborów już 4 listopada!

Komentarze (36)    dodaj »

 • wiola

  podobno dzisiaj biedak zebrał o głosy i rozdawał POnczki i do tego zatrudnił buzka zwerbował......co biedaku teraz[...]a ci lata zarozumiały[...]ek ciekawe że za kadencji nie szło się do ciebie dostać na ,,audiencje" teraz wyszedłeś z nory do ludzi..............błagać o POparcie teraz to fak.

 • antyPO

  Miałbym pewną propozycję dla Szanownej Redakcji. Poziom politycznych emocji osiągnął już niepokojąco wysoki pułap. Jeszcze chwila a zaczniemy, jak na jakiejś "wojnie totalnej" dehumanizować naszych politycznych oponentów. Może przydałby się jakiś artykuł, który w lekkiej formie przybliżałby Postacie czołowych świętochłowickich polityków. Bohaterami takiego artykułu mogliby/powinni być: Pani Sonia Kwaśny, Pan Dawid Kostempski, Pan Bartosz Karcz i Pan Daniel Beger. Warto poznać te Osoby od Ich "niepolitycznej" strony. Tak naprawdę, chyba niewiele o nich wiemy np. Z WIELKIM WSTYDEM muszę się przyznać, że aż do teraz, uważałem Pana Prezydenta nawet nie za "krojcoka", ale za, eufemistycznie mówiąc, "Ślązaka najświeższej daty". Byłem przekonany, że jest pierwszym z Rodu Kostempskich, urodzonym na Górnym Śląsku. Dopiero wpisy Jego zwolenników, uświadomiły mi jak bardzo się mylę, i że p. Dawid Kostempski jest "pniokiem", być może "starszym" niż ja. Chętnie dowiedziałbym się jakie były losy Jego Rodziny podczas Wielkiej Wojny, II Wojny Światowej, z jakiego regionu Polski lub z jakiej części Europy i w którym wieku (jeśli posiada takie informacje) rodzina Pan Prezydenta pojawiła się na Górnym Śląsku? Czy "obsesja" (bardzo pozytywna, żeby nie było wątpliwości) p. Dawida na punkcie Muzeum Powstań Śląskich, jest związana z tym, że któryś z Jego przodków brał aktywny udział w wydarzeniach z lat 1919-1921? Myślę, że nie tylko ja, ale wielu świętochłowiczan, chętnie porównałoby losy swoich rodzin, z losem rodziny Pana Prezydenta, w tych tak burzliwych i ciekawych czasach. Podobnie, jeśli chodzi o pozostałe Osoby. Czy Pani Sonia "Ta lukato frela z telewizji", jak mówi o Niej jedna z moich krewnych, potrafi przygotować tradycyjny śląski, niedzielny obiod: rosół z nudlami, rolada z kluskami i modrom kapustom? A może jest kulinarnym antytalentem i poradzi "przypolić" woda? Jak zaczęła się przygoda Pan Daniela z "morsowaniem"? Pan Daniel na zolyty dojeżdżał z pod Malborka na Świony? Jakim sąsiadem jest Pan Bartosz? Czy można z nim zamienić parę słów kiedy wyprowadza na spacer swojego psa? Jeśli ma psa:-) A może pasjonuje się bieganiem, i jest widywany kilka razy w tygodniu w owerolu na Skałce? Tutaj też, podobnie jak w przypadku Pana Prezydenta, z przykrością stwierdzam, że wykazałem się kompletną ignorancją. Byłem święcie przekonany, że Pan Bartosz nie jest mieszkańcem Świętochłowic. Sądzę, że taki lekki artykuł o Osobach ze "świecznika", ale z różnych stron "politycznej barykady", wszystkim nam dobrze by zrobił i może chociaż trochę ostudził złe emocje.

 • wiola

  Kostempski to syn byłego prezesa Kopexu -reszte doczytaj

 • Ania

  Patrząc na wynik wyborów, większość mieszkańców chce zmiany, odpowiedzialność na Pani Soni i Pani Danielu, razem możecie wiele.Ludzie Wam uwierzyli, czas na zmiany, zobaczcie co się stało w Piekarach. Powodzenia dla wszystkich Świętochłowiczan!!!

 • leopold

  Panie Beger żadnej debaty z niewątpliwie ciężko rannym jesiotrem!!!Jego ego i narcyzm zostały spotwarzone!!! Ale ten sam w trakcie kampanii przed pierwszą turą tak był pewny swego ,że nie przewidywał spotkania z buntownikami ,którzy bezczelnie postanowili kandydować.Zbytnio się nawet nie udzielał tylko na pierwszą linię wysyłał frontmana co tak samo straci lukratywny etacik już niedługo i dlatego ta wściekła i rozpaczliwa szamotanina. Jak można dziecku zabierać zabawki , które mu się należą- on podobnie jak koledzy partyjni, którzy w 2015 przegrali wszystko nie może zrozumieć jakim prawem może przegrać!!! Taki fajny , taki dobry, taki wspaniały a niewdzięczny naród pozwala sobie na kwestionować jego geniusz!!!

 • patrząca z boku

  Proponuję zbierać dowody agitacji pracowników UM w godzinach pracy , wykorzystywania samochodów służbowych itp. i wysyłać na pocztę e,mail lub listownie właśnie do UM. Niezależnie od reakcji na przesyłane dowody sami sobie skręcą stryczek.

 • patrząca z boku

  Szanowni sąsiedzi , obawiam się , że i tak narcyz z UM powie , że wylała się na niego fala hejtu z Waszej strony, że to Wy piszecie bzdury i takie tam .... Taka jego przypadłość , powie prawdę jak się pomyli. Nie dajcie się zastraszyć! Coś czuję , że będzie dym na debacie ...jak go przedtem cykor nie zje nie rozchoruje się biedny. Radziłabym nagrywać na komórki "aktywność" sługusów i wrzucać na You tube. Macie szansę zrobić porządek w mieście. Pozdrowienia dla wszystkich "NORMALNYCH"

 • Majk

  Na mieście, pod placówkami oświatowymi kampania nienawiści trwa w najlepsze, co drugie słowo to gorol i mówią to ludzie którzy chcieli być radnymi a sami pracuja w jednostkach kultury.

 • patrzaca z boku

  Wychodzi na to , że nie ma widoków na porządną pracę poza UM. Zrozumcie go, ratuje się jak może... A wydatki tuż, tuż : m.in. sprawy w sądach. Rozmawiajcie ze znajomymi i sąsiadami o tym co dzieje się na mieście. Tak se myśla , jakby reszta Polski/gorole miała ślonzoków postrzegać przez przykład tego pana to se lepij szczelić w łeb, albo ciepnąć sie pod pasata za 200tys. !

 • patrząca z boku

  Szanowni sąsiedzi , obawiam się , że i tak narcyz z UM powie , że wylała się na niego fala hejtu z Waszej strony, że to Wy piszecie bzdury i takie tam .... Taka jego przypadłość , powie prawdę jak się pomyli. Nie dajcie się zastraszyć! Coś czuję , że będzie dym na debacie ...jak go przedtem cykor nie zje nie rozchoruje się biedny. Radziłabym nagrywać na komórki "aktywność" sługusów i wrzucać na You tube. Macie szansę zrobić porządek w mieście. Pozdrowienia dla wszystkich "NORMALNYCH"

 • Pilot

  Po ulicach chodzą w godzinach pracy pracownicy miejskich jednostek prowadząc agitację i jednocześnie obrażając pana Begera merytoryka jedna i ta sama bo nic innego już nie pozostało tylko obrażać i kłamać. Szczególne pozdrowienia dla "pani od żużla"

 • Ogier

  A kogo popiera Swietochlowicki PIS ?

 • Rodzic

  Szanowny panie Danielu Beger z całego serca życzę panu sukcesu, dał mi pan nadzieję na normalność bo to co teraz się wyrabia jest straszne. Od lat obserwuję działalność obecnego prezydenta i takiego aroganta nigdy wcześniej nie spotkałam, kłamstwa na każdym kroku, bardzo przykre jest to że w tę haniebną politykę włączyła się fundacja która ma z założenia być apolityczna i zajmować się swoją statutową działalnością ich politykowanie, skłócanie a teraz wysyłanie przez jedną nawiedzoną "gwiazdę" informacji do rodziców chorych dzieci aby głosowali na kostempskiego jest skandaliczne, niemoralne.

 • Swiony sa super

  Jak mozecie myslec o powierzeniu miasta gosciowi ktory nie zarzadzal nigdy niczym? Kostempski idealny nie jest ale obiektywnie nasze miasto sie zmieniło na plus

 • leopold

  Jak Kostempski przybył, sorry został dostarczony do naszego miasta to miał doświadczenie w noszeniu teczki za niejakim Buzkiem u którego dziwnym trafem terminował mając zapaprane konto "błędami młodości"!!! Ale przybył tu niczym Dyzma do banku zbożowego poużywał sobie . Ale to już jest koniec jak śpiewa pewien zespół!!! I ten natrętny zegar wciąż tyka TIK TAK,TIK TAK!!!! I zbliża się ten sądny dzień 6 listopada i armagedon!!!

 • dość haniebnych poczynań

  co się zmieniło na plus? to że jakiś festyn się za nasze pieniądze odprawi i na dwa dni przed wyborami fontannę uruchomi? Kalina truje jak truła, domy się sypią, ludzie grzebią po śmietnikach, pracy nie ma, resztki zieleni się wysprzedaje za bezcen za plecami mieszkańców (a to przecież wspólne dobro było), syf, brud, malaria i jedynie garstka osób pławi się w kasie i śmieje z takich jak Pan/Pani co im nadal wierzą...

  • dość haniebnych poczynań
   2018-10-25 09:35
  • odpowiedz
 • Mieszkanka

  Będę gosować na Pana Begera, tylko jemu na prawdę zależy by zmienić coś w tym mieście, udowodnił to nie raz choćby podczas walki by zostały fińskie domki czy by wycinka na górze Hugona została przerwana.

 • cattleya

  Z góry wiadomo kogo poprze P. Sonia.

 • antyPO

  Podobno Pan Prezydent Dawid Kostempski wyraził gotowość do publicznej debaty z Panem Danielem Begerem. Mam nadzieję, że debata odbędzie się, a najlepiej jak sugerowałem dwie. Przede wszystkim liczę na to, że w takiej debacie (debatach) merytoryka będzie zdecydowanie przeważać nad erystyką. Gorąca prośba, czy Szanowna Redakcja mogłaby w tej sprawie "trzymać rękę na pulsie" oraz informować nas na bieżąco?

 • patrząca z boku

  P.Kostempski mieszka w Katowicach , a w " w razie potrzeby" w Świętochłowicach . On i jego rodzina strasznie cierpią z powodu rozłąki , twierdził , że ma za daleko do pracy i nocuje na Polnej - tak zeznawał jako pozwany o zapłatę należności ( był reportaż w TVP Katowice ).A sąsiedzi , cóż niestety , nie znają go tam jako sąsiada ( też było w TVP Katowice) Prowdziwy ślonzok ze Świon i godo prowda !!! Poświenco się dla wos wszystkich .

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również