Wiadomości z Świętochłowic

Katastrofa budowlana w Świętochłowicach? Tym razem uszkodzeniu uległ budynek w centrum

 • Dodano: 2021-09-21 08:30, aktualizacja: 2021-09-30 19:59

W poniedziałek, 20 września, po godzinie 20.20 w Świętochłowicach doszło do groźnego zdarzenia. Z budynku mieszkalnego przy ul. ul. Marii Dulcissimy Hoffmann 5 oderwał się gzyms.

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, z uwagi na realne zagrożenie, z budynku samodzielnie ewakuowało się osiem osób. Nikt nie został poszkodowany. Działania służb na miejscu zdarzenia zostały zakończone o godz. 22:09. Pracownicy MPGL zabezpieczyli dach.

Kiedy budynek został sprawdzony przez inspektora budowlanego, ten zezwolił na powrót lokatorów do mieszkań.  zezwolił na ich powrót do mieszkań. 


Źródło: WCZK w Katowicach

Komentarze (4)    dodaj »

 • Monia

  Zaś bez przesady z tą katastrofą, spadlo pare cegiel a ze nikt tamtedy nie przechodził, cóż za szczesci ... katastrofa to wieksza częsc świonów bo nie jeden familok to czeka. Wielki żal patrzec na to sypiace sie miasto

 • tak ino godom

  Budynki się sypią na chodniki, a miasto zamiast coś z tym robić to dofinansowuje remont pomnika przed kościołem w centrum. xD

 • gość

  Eee, celowo, mpgl po prostu chciał się pochwalić nową zwyżką

 • fikuś

  Taki mamy niestety w Świonach stan wielu budynków. Nie trzeba jeździć do Lipin, wystarczy przejść przez centrum: rejon poczty, Dworcowa, Kubiny, 1 Maja, itp.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również