Wiadomości z Świętochłowic

Kolejna kamienica przy ul. Granicznej w Świętochłowicach przejdzie remont

 • Dodano: 2021-03-08 13:00, aktualizacja: 2021-05-07 11:16

Zabytkowa kamienica przy ul. Granicznej 11 w Świętochłowicach przejdzie remont. To kolejny budynek w naszym mieście, któremu świetność przywróci prywatny inwestor.


Rejon „Guidotto” w świętochłowickich Lipinach zawdzięcza swoją nazwę hucie cynku, która powstała w 1887 roku za sprawą rodziny Donnersmarcków. Od wielu dekad konsekwentnie podupadał. Dziś w miejscu pięknych kamienic znajdują się ruiny budynków, a okolica odstrasza. Okazuje się jednak, że nie wszystko jest jeszcze stracone, a niektóre budynki uda się wyremontować. Stanie się tak dzięki prywatnemu inwestorowi, który zdecydował się na ich rewitalizację. 

Inwestorem jest Obiegło Investments Sp. K., a metamorfoza czeka elewację budynku zlokalizowanego przy zbiegu ul. Granicznej i ul. Barlickiego w Świętochłowicach, a także kamienicę przy ul. Granicznej 11, gdzie niegdyś mieścił się dom urzędniczy Huty „Guidotto”. Jak powiedział Michał Obiegło z Obiegło Investment portalowi ngs24.pl, remont budynku przy ul. Granicznej 11 może rozpocząć się już w maju tego roku.

Przypomnijmy też, że wspomniany inwestor realizuje także inne inwestycje w Świętochłowicach. Między innymi złożył wniosek w sprawie rewitalizacji obiektu przy ul. Granicznej 1. Dokument wpłynął do świętochłowickiego ratusza 22 stycznia tego roku. 

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj »

 • Murem za sąsiadem

  Czyściciel a nie inwestor. W Gdyni rodzinę z 3ka małych dzieci pozbawił dostępu do kanalizacji i wody. Żyją tak ponad 30dni, bo szanowny pan ma czas na podłączenie (a nóż widelec szybciej ich się pozbędzie skoro po dobroci nie szło)

 • Wyborca

  Dobrze ze jest Beger jak by był delfin to by już swoiny nie bylo. PS na chwile obecna Świętochłowice sa najbiedniejszym miastem w Polsce of, statys.

 • Mieszkaniec

  Kolejna? :OTo ile już zostało wyremontowanych?

 • Guidotto

  Niech remontuje póki jeszcze stoi, ale budynek jest w opłakanym stanie. Byle nie doszło do jakiegoś zawalenia podczas prac remontowych.

 • Chropoców

  Sołtys tego nie remontuje tylko prywatna firma. On jeszcze nie zaczął remontować domków świńskich a co dopiero mowa o takiej kamienicy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.