Wiadomości z Świętochłowic

Kolejna klasa sportowa w SP nr 2 w Świętochłowicach

  • Dodano: 2021-04-21 06:15, aktualizacja: 2021-04-21 06:33

Siatkówka w naszym mieście nieodłącznie kojarzy się ze świętochłowicką Szkołą Podstawową nr 2.

Od lat organizowane są tu miejskie i rejonowe zawody w piłce siatkowej i mini siatkówce oraz coroczny Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice dla dorosłych zawodników. Aktualnie w szkole działają 3 oddziały sportowe, a już od września planowane jest otwarcie kolejnego.

Już kolejne pokolenia młodych siatkarzy uczą się i trenują w murach SP2. Wszystkich uczniów klas trzecich, którzy chcieliby łączyć uprawianie siatkówki z wysokim poziomem nauczania, zapraszamy do naszej klasy sportowej – mówi Marek Reich, dyrektor SP2. – Łączenie uprawiania sportu oraz obowiązków szkolnych uczy dobrej organizacji i sumienności, ważne są także prozdrowotne aspekty aktywnego trybu życia.

Uczniowie realizują 6 godzin treningowych, które ujęte są w planie lekcji. Latem uczestniczą w sportowych obozach siatkarskich, najczęściej nad morzem.

Ważne jest także uczestnictwo w sportowej rywalizacji, która kształtuje charakter i uczy dążenia do celu – dodaje dyrektor Reich. – W tym celu, wspólnie z rodzicami, powołaliśmy Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka Świętochłowice”. Już w przyszłym sezonie planowany jest udział młodych zawodników w rozgrywkach ligowych.

Szkoła Podstawowa nr 2 posiada także dobrą bazę treningową oraz doświadczoną kadrę trenerską. Zapisy w sekretariacie szkoły trwają do 7 maja 2021. Test sprawnościowy dla kandydatów odbędzie się 13 maja, od godziny 16:00.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również