Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Kolejna osoba zatrzymana z narkotykami. Amfetaminę miał w pudełku po Kinder Niespodziance

 • Dodano: 2020-05-06 07:15, aktualizacja: 2020-05-06 07:31

Świętochłowiccy policjanci z wydziału prewencji zatrzymali kolejną osobę, która miała przy sobie substancje niedozwolone. Mieszkaniec Świętochłowic posiadał przy sobie, aż pięć woreczków foliowych oraz jeden zwitek folii aluminiowej z zawartością amfetaminy. Teraz za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem.

Mężczyźnie grozi do 3 lata więzienia


W minioną niedzielę policjanci z wydziału prewencji świętochłowickiej komendy patrolowali ulice miasta. Po północy w jednej z klatek schodowych w dzielnicy Lipiny zauważyli mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy energicznie się obrócił i chciał jak najszybciej opuścić klatkę schodową drugą stroną. Niestety stróże prawa są bardzo wyczuleni na tego typu zachowania i 39-letniemu mężczyźnie taki  manewr się nie udał. Podczas czynności legitymowania mężczyzna był pobudzony i nerwowy. Już po chwili na jaw wyszedł powód jego zachowania. U mieszkańca Świętochłowic policjanci ujawnili plastikowe pudełeczko po „Kinder niespodziance” a w nim, aż pięć woreczków foliowych i jeden zwitek foli aluminiowej z zawartością proszkowej substancji, koloru białego, łącznie ponad 27 porcji dilerskich.  Przeprowadzone badanie wykazało, że zabezpieczone środki to amfetamina. Zatrzymany mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Teraz grozi mu do 3 lata za kratami. O jego losie wkrótce zadecyduje sąd.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. amfetaminy to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany posiada przy sobie znaczną ilość substancji psychoaktywnych – do 10 lat więzienia.


Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

Zobacz także

Komentarze (22)    dodaj komentarz »

 • Marcin

  Kiedyś w jajku niespodziance to szło znaleźć niemieckie marki,a teraz amfetaminę. Widocznie zaczli je produkować w Ekwadorze

 • pirotechnik

  No to ładna niespodzianka Hehe, a może to była soda, za bajtla się tak robiło, soda i woda, potrzasamy i buuum

 • Mieszkaniec

  To chyba na kaca

 • Puchacz

  A tak przy okazji zapytam czy Ci za tego bajtla przypadkiem ta soda nie zrobiła buum i teraz piszesz takie mądrości ???

 • Puchacz

  A tak przy okazji zapytam czy Ci za tego bajtla przypadkiem ta soda nie zrobiła buum i teraz piszesz takie mądrości ???

 • Puchacz

  A tak przy okazji zapytam czy Ci za tego bajtla przypadkiem ta soda nie zrobiła buum i teraz piszesz takie mądrości ???

 • tnt

  Człowieku wiesz co to jest ironia?

 • Puchacz

  A czy Ty wiesz co to myślenie?trzeba czasem ruszyć szare komórki zanim się coś napisze..zwłaszcza coś co może służyć za instrukcje do niezbyt mądrej zabawy dla „bajtli”

 • tn

  Człowieku porównujesz dziecinną zabawę z sodą lub proszkiem do pieczenia do produkcji ładunków wybuchowych. To tak jak byś porównał przejażdżkę dziecka autkiem na akumulator z jazdą sportowym samochodem... widzisz różnicę?

 • Pu

  Ty też pewnie zaczynałeś od niewinnych wpisów w pamiętniku a teraz piszesz „mądre” rzeczy na forach..zamiłowanie zostaje i się pogłębia jak widać po Twoim przykładzie..wiec wypada myśleć co i do kogo się pisze i jakie mogą być skutki

 • 123.

  Puchacz po łacinie bubo bubo , pasuje do autora powyższego komentarza .Wypowiedź na zasadzie przyganiał kocioł garnkowi.

 • Puchacz

  Jak Ciebie można określić po łacinie to wole nie pisać ale myśle że wiesz jakie to może być słowo bo pewnie nie raz przy swoich „mądrych” wywodach je słyszysz od ludzi ..i jeszcze jedno a Ty czujesz się garnkiem czy kotłem w tej dyskusji czy może jeszcze czymś innym ?

 • 123.

  BUBO BUBO vel Puchacz ty jesteś pod ścisłą ochroną gatunkową , która chroni Cię przed wyginięciem.Jesteś gatunkiem reliktowym , co oznacza ,że nie wolno niszczyć twoich siedlisk , niepokoić Cię i płoszyć oraz handlować osobnikami twego gatunku. BUBO BUBO i żeby Cię nie niepokoić ,koniec z garnkami i kotłami.Z sowim pozdrowieniem HUUU , HUUU.

 • Prowokator)

  123. mylisz się , puchacz robi uhuu , uhuu , a nie HUUU , HUUU.Puchacz daj głos

 • Głos

  On się myli nie tylko w tym zapewne..zwykły człowiek pomyłka

 • Puchacz

  Widzę że zadałeś sobie sporo trudu i poczytałeś troszkę..brawo..tylko tak dalej to może nabierzesz cech pozwalających i o Tobie myśleć że jesteś organizmem pod ochroną

 • 123.

  BUBO BUBO , niekonsekwencja , jak się ma sporo do troszkę.Puchacz jesteś wdziecznym tematem robienia pod piórko.Ciagnij dalej dobrze się bawię i pewnie parę osób jeszcze.Pozdro HUUU , HUUU. !!!!!

 • Puchacz

  Można Ci tylko współczuć ale jeśli pisanie i czytanie na forach to jedyna zabawa jaka Ci biedaku została to sprawie Ci przyjemność i napisze żeby Ci osłodzić los i proszę Cię załatwiaj się w wc a nie pod pióro (widzę że chcesz robić za pisarza że rzucasz takie wpisy) ale tylko sobie rączki pobrudzisz i zniechęcisz się do dalszej edukacji a wstyd pozostać na etapie 1 2 3 i umiejętności wypowiedzenia dwóch słów Huu Huu..może idź do zoo zobaczysz tam swojego kolegę Hanyska w klatce z kijem w d... będziesz miał uciechę :))

 • 123.

  BUBO BUBO percepcja, współczucie ,bezkompleksowość ,czytanie ze zrozumieniem , miłość bliźniego ,przeogromna wiedza , nieobrażanie swoich oponentów i kilkanaście innych , to Twoje cechy które mnie zdruzgotały.Wygrałeś! Odchodzę w niesławie.Będzie mi brakowało pisania z Tobą .Na dodatek zamknęli ZOO .Pozwól , że ostatni raz Cię pożegnam HUU, HUU..Nie katuj klawiatury , nie odpowiadaj -nie jestem godna, by czytać tak wybitną twórczość.Pa PUSTOSTANIE MIĘDZYUSZNY.

 • Bubo bubo:))

  No i wyszła Twoja kultura..piszesz o tym że ktoś obraza a sama piszesz o pustostanie..no chyba że w twoich kręgach takie określenie to coś normalnego..ale cieszę się że wreszcie postanowiłaś zaprzestać pisania bo to nie jest twoja mocna strona choć starasz się operować zwrotami które zapewne gdzieś zasłyszałaś ale do końca chyba nie rozumiesz ich znaczenia...może czas sprawdzić się na innej płaszczyźnie..może coś ugotować albo coś innego a nie obrażać innych na forach..pozdrawiam i życzę miłego dnia

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.