Wiadomości z Świętochłowic

Kolejna szansa na bezpłatne sprawdzenie świateł w Świętochłowicach

  • Dodano: 2021-11-04 06:00, aktualizacja: 2021-11-04 06:13

Nie wiesz, czy światła w Twoim pojeździe są ustawione prawidłowo? Masz okazję, by to sprawdzić zupełnie bezpłatnie. Kolejna taka szansa pojawi się już w najbliższą sobotę 6 listopada w świętochłowickim Centrum Motoryzacyjnym „AUTO-BUD”. Wszystko za sprawą ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”, która ruszyła 21 października i potrwa aż do 15 grudnia br.

21 października bieżącego roku ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej kompanii profilaktycznej pod nazwą „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Jak co roku, włączyli się w nią również świętochłowiccy policjanci. Dlatego również na terenie Świętochłowic będzie można bezpłatnie sprawdzać i ustawiać światła w swoich pojazdach.

Kiedy?

Najbliższa okazja na bezpłatne sprawdzenie oświetlenia w pojeździe już w najbliższą sobotę 6 listopada. Kolejne szanse pojawią się w dniach 20 listopada oraz 4 grudnia 2021 roku.

Gdzie?

Centrum Motoryzacyjnego „AUTO-BUD”, przy ulicy Katowickiej 73 w Świętochłowicach

Akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” potrwa do 15 grudnia bieżącego roku. Jej celem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na prawidłowe oświetlenie pojazdów, które ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem ich wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła. Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii, odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Holdingu Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii.

W ramach prowadzonej kampanii świętochłowicka drogówka będzie zwracać szczególną uwagę na stan oświetlenia pojazdów poruszających się po drogach naszego miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również