Wiadomości z Świętochłowic

Z Wigier Suwałki do Warty Poznań. Dawid Szulczek trenerem klubu grającego w Ekstraklasie

 • Dodano: 2021-11-03 10:15

Dawid Szulczek został nowym trenerem Warty Poznań! 31-letni świętochłowiczanin awansował z drugoligowych Wigier Suwałki do Ekstraklasy.

Nowy trener ze Świętochłowic

Listopad przyniósł zmiany w piłce nożnej. Z Wartą Poznań pożegnał się Piotr Tworek, który pełnił funkcję trenera „Zielonych” od połowy czerwca 2019 roku. Już w sobotnim meczu z Piastem Gliwice drużynę poprowadzi Adam Szała, który do tej pory pracował jako asystent pierwszego szkoleniowca.

– W imieniu Rady Nadzorczej i właściciela Klubu, Bartłomieja Farjaszewskiego pragniemy podziękować trenerowi Piotrowi Tworkowi za ten ponad dwuletni czas jego pracy w Warcie Poznań. Trener zostanie zapamiętany przede wszystkim jako współtwórca jednych z największych sukcesów powojennej historii Klubu – podkreśla prezes Warty Poznań, Bartosz Wolny.

Zarząd grającej w Ekstraklasie Warty Poznań podjął decyzję o wprowadzeniu zmian. Jak wyjaśnia w oświadczeniu, decyzje motywowane były „potrzebą nowego impulsu, którego potrzebuje zespół, aby zwiększyć szanse na pozostanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym”.

Tym „impulsem” ma być właśnie nowy trener - Dawid Szulczek. Będzie najmłodszym trenerem w ekstraklasie. Jak podaje interia, jest on także jednym z najmłodszych w Polsce posiadaczy licencji UEFA Pro.

Karierę trenerską rozpoczynał w Górniku Wesoła

Przypomnijmy, że Dawid Szulczek urodził się 26 stycznia 1990 roku w Świętochłowicach. Karierę trenerską rozpoczynał w Górniku Wesoła, skąd trafił do Rozwoju Katowice, z którym jako asystent trenera awansował do I Ligi. Gdy w czerwcu 2017 Wigry Suwałki obejmował Artur Skowronek, Szulczek również trafił do Suwałk jako jego asystent. Wspólnie wywalczyli najlepszy wynik w historii klubu, zajmując 6. miejsce na zapleczu Ekstraklasy. Następnie wspólnie odeszli do Stali Mielec, a ostatnio prowadzili Wisłę Kraków. W lipcu 2020 roku Szulczek rozpoczął pracę jako trener Wigier Suwałki, a teraz nadszedł czas na kolejne wyzwania.

Komentarze (4)    dodaj »

 • krist

  świetna informacja życzymy powodzenia w ekstraklasie

 • Gość

  To że chop od urodzenia jest związany z Świętochłowicami, urodził się tu, grał w drużynie Śląska Świętochłowice a karierę trenerską rozpoczął od szkolenia juniorów w Śląsku. Duma z gościa i powodzenia.

 • Łot

  Co to ma do tego miasta?

 • gość

  przeczytaj artykuł nie tytuł.... najlepiej powoli i ze zrozumieniem.... możesz czytać tak długo, aż zrozumiesz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również