Wiadomości z Świętochłowic

Kolejna zielona pracownia w świętochłowickiej placówce

  • Dodano: 2021-11-18 05:15, aktualizacja: 2021-11-18 06:36

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Świętochłowicach mogą już oficjalnie korzystać z “Zielonej Pracowni”.

Na realizację czeka już następny projekt dla SP10 dofinansowany ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – zagospodarowanie miniogrodu botanicznego.

Symbolicznego otwarcia dokonali: Prezes WFOŚ i GW – Tomasz Bednarek, Prezydent Miasta Świętochłowice

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Świętochłowicach mogą już oficjalnie korzystać z “Zielonej Pracowni”. Na realizację czeka już następny projekt dla SP10 dofinansowany ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – zagospodarowanie miniogrodu botanicznego.

Symbolicznego otwarcia dokonali: Prezes WFOŚ i GW – Tomasz Bednarek, Prezydent Miasta Świętochłowice – Daniel Beger, dyrektor MZO – Dorota Leszczyńska, dyrektor szkoły – Witold Lipski oraz uczniowie. Podczas uroczystości, uczniowie oraz zaproszeni goście skorzystali z multimedialnych programów komputerowych oraz mikroskopów. Duże zainteresowanie wzbudził trzykomorowy pojemnik do biodegradacji, umożliwiający obserwację rozkładających się w środowisku naturalnym śmieci. Ciekawa i nowoczesna forma zajęć z pewnością pozytywnie wpłynie na motywację uczniów do nauki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.