Wiadomości z Świętochłowic

Kolejna zielona pracownia w świętochłowickiej placówce

  • Dodano: 2021-11-18 05:15, aktualizacja: 2021-11-18 06:36

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Świętochłowicach mogą już oficjalnie korzystać z “Zielonej Pracowni”.

Na realizację czeka już następny projekt dla SP10 dofinansowany ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – zagospodarowanie miniogrodu botanicznego.

Symbolicznego otwarcia dokonali: Prezes WFOŚ i GW – Tomasz Bednarek, Prezydent Miasta Świętochłowice

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Świętochłowicach mogą już oficjalnie korzystać z “Zielonej Pracowni”. Na realizację czeka już następny projekt dla SP10 dofinansowany ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – zagospodarowanie miniogrodu botanicznego.

Symbolicznego otwarcia dokonali: Prezes WFOŚ i GW – Tomasz Bednarek, Prezydent Miasta Świętochłowice – Daniel Beger, dyrektor MZO – Dorota Leszczyńska, dyrektor szkoły – Witold Lipski oraz uczniowie. Podczas uroczystości, uczniowie oraz zaproszeni goście skorzystali z multimedialnych programów komputerowych oraz mikroskopów. Duże zainteresowanie wzbudził trzykomorowy pojemnik do biodegradacji, umożliwiający obserwację rozkładających się w środowisku naturalnym śmieci. Ciekawa i nowoczesna forma zajęć z pewnością pozytywnie wpłynie na motywację uczniów do nauki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również