Wiadomości z Świętochłowic

Oddano do użytku nową Zieloną Pracownię!

  • Dodano: 2021-11-30 07:00, aktualizacja: 2021-11-30 07:27

Tym razem to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka będą mogli cieszyć się piękną, nową salą, w której będzie można organizować zajęcia lekcyjne na najwyższym poziomie. Projekt udało się zrealizować dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zielona Pracownia SP nr 10

Nowoczesna sala lekcyjna powstała dzięki inicjatywie grona pedagogicznego, a w szczególności nauczycieli przyrody i biologii. Szkoła złożyła wniosek o dofinansowanie tego projektu do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dzięki czemu otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 10 tysięcy złotych. Łącznie, na całe wyposażenie nowej sali lekcyjnej przeznaczono ok. 50 tysięcy złotych. Oprócz pomocy dydaktycznych, w Zielonej Pracowni znalazła się tablica multimedialna, która z pewnością urozmaici uczniom zajęcia.

-Na pewno zajęcia będą ciekawsze, proces dydaktyczny również. Zadowoleni będą i nauczyciele i uczniowie, co w rezultacie przełoży się na wyniki nauczania z tych przedmiotów. – mówi Witold Lipski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10.

To nie pierwsza Zielona Pracownia w mieście!

Oddana do użytku uczniów Zielona Pracownia w Szkole Podstawowej nr 10 nie jest jedyną na terenie Świętochłowic. Te specjalne sale lekcyjne powstały już w 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 4, w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chropaczowie oraz Szkole Podstawowej nr 19 -  w 2019 roku. Tego rodzaju inwestycje udało się zrealizować dzięki wsparciu finansowemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również