Wiadomości z Świętochłowic

Kolejne narkotyki przechwycone przez świętochłowickich policjantów

  • Dodano: 2021-10-05 06:15, aktualizacja: 2021-10-05 06:19

Walka z przestępczością narkotykową to priorytet dla policjantów z wydziału kryminalnego tutejszej jednostki. Jednak mundurowi z wydziału prewencji nie odbiegają od nich. O ich skuteczności i efektywności świadczą kolejne zatrzymania osób z substancjami niedozwolonymi. W ciągu ostatnich 4 dni w ręce stróżów prawa wpadło aż trzech mężczyzn z amfetaminą.

Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat więzienia

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach nie odpuszczają i sukcesywnie zwalczają przestępczość narkotykową. Wyeliminowanie substancji niedozwolonych z ulic miasta to priorytet dla policjantów z wydziału kryminalnego tutejszej jednostki, lecz stróże prawa z prewencji w tej walce nie są od nich gorsi. Pod koniec minionego tygodnia w ich ręce wpadło aż 3 mężczyzn z substancjami niedozwolonymi.

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. W trakcie patrolowania dzielnicy Lipiny policjanci z prewencji zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu przyspieszył kroku i zaczął się nerwowo rozglądać. Stróże prawa postanowili go wylegitymować. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec miasta. Już po chwili na jaw wyszedł powód jego zachowania. Świętochłowiczanin w kieszeni spodni ukrywał zwitek foli z amfetaminą. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Następnego dnia 29-latek usłyszał zarzut.

Drugie zatrzymanie miało miejsce w piątek. Na ulicy Mickiewicza policjanci wylegitymowali 35-letniego mężczyznę. W trakcie czynności mundurowych świętochłowiczanin był pobudzony i wyraźnie zdenerwowany sytuacją. Po chwili znana była przyczyna jego zachowania. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Zatrzymany mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania amfetaminy.

Z kolei w niedzielę w nocy na ulicy 1-go Maja mundurowi podjęli czynności legitymowania wobec 25-latka. Mieszkaniec Świętochłowic na widok policjantów zaczął nerwowo się rozglądać, przyspieszając przy tym kroku. To wzbudziło podejrzenie stróżów prawa. I tym razem czujny „nos” ich nie zawiódł. Mężczyzna miał przy sobie amfetaminę. Ukrywał ją w etui swojego smartfona. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do miejscowej jednostki policji. Tam usłyszał zarzut.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza artykuł 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie na przykład amfetaminy to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany posiada przy sobie znaczną ilość substancji psychoaktywnych – do 10 lat więzienia.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

ZOBACZ FILM

Komentarze (1)    dodaj »

  • dziwne

    w świonach to jakaś epidemia tylko dlaczego wpadają same ROZGLĄDAJĄCE SIĘ NERWOWOW płotki ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również