Wiadomości z Świętochłowic

Kolejne narkotyki przechwycone przez świętochłowickich policjantów

  • Dodano: 2021-10-05 06:15, aktualizacja: 2021-10-05 06:19

Walka z przestępczością narkotykową to priorytet dla policjantów z wydziału kryminalnego tutejszej jednostki. Jednak mundurowi z wydziału prewencji nie odbiegają od nich. O ich skuteczności i efektywności świadczą kolejne zatrzymania osób z substancjami niedozwolonymi. W ciągu ostatnich 4 dni w ręce stróżów prawa wpadło aż trzech mężczyzn z amfetaminą.

Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat więzienia

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach nie odpuszczają i sukcesywnie zwalczają przestępczość narkotykową. Wyeliminowanie substancji niedozwolonych z ulic miasta to priorytet dla policjantów z wydziału kryminalnego tutejszej jednostki, lecz stróże prawa z prewencji w tej walce nie są od nich gorsi. Pod koniec minionego tygodnia w ich ręce wpadło aż 3 mężczyzn z substancjami niedozwolonymi.

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. W trakcie patrolowania dzielnicy Lipiny policjanci z prewencji zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu przyspieszył kroku i zaczął się nerwowo rozglądać. Stróże prawa postanowili go wylegitymować. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec miasta. Już po chwili na jaw wyszedł powód jego zachowania. Świętochłowiczanin w kieszeni spodni ukrywał zwitek foli z amfetaminą. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Następnego dnia 29-latek usłyszał zarzut.

Drugie zatrzymanie miało miejsce w piątek. Na ulicy Mickiewicza policjanci wylegitymowali 35-letniego mężczyznę. W trakcie czynności mundurowych świętochłowiczanin był pobudzony i wyraźnie zdenerwowany sytuacją. Po chwili znana była przyczyna jego zachowania. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Zatrzymany mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania amfetaminy.

Z kolei w niedzielę w nocy na ulicy 1-go Maja mundurowi podjęli czynności legitymowania wobec 25-latka. Mieszkaniec Świętochłowic na widok policjantów zaczął nerwowo się rozglądać, przyspieszając przy tym kroku. To wzbudziło podejrzenie stróżów prawa. I tym razem czujny „nos” ich nie zawiódł. Mężczyzna miał przy sobie amfetaminę. Ukrywał ją w etui swojego smartfona. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do miejscowej jednostki policji. Tam usłyszał zarzut.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza artykuł 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie na przykład amfetaminy to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany posiada przy sobie znaczną ilość substancji psychoaktywnych – do 10 lat więzienia.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

ZOBACZ FILM

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • dziwne

    w świonach to jakaś epidemia tylko dlaczego wpadają same ROZGLĄDAJĄCE SIĘ NERWOWOW płotki ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.