Wiadomości z Świętochłowic

Konsultacje społeczne dot. rozbudowy salonu samochodowego. Co ustalono?

 • Dodano: 2019-02-08 08:30, aktualizacja: 2019-02-08 08:50

Deklaracja podpisania trójstronnego listu intencyjnego gwarantującego realizację postulatów mieszkańców to efekt kolejnych konsultacji społecznych dotyczących rozbudowy salonu samochodowego Grupy Pietrzak.

W spotkaniu wzięło udział około 20 mieszkańców dzielnicy Piaśniki, wiceprezydent Sławomir Pośpiech oraz wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świętochłowicach, Joachim Fach.

Realizacji jakich postulatów mogą spodziewać się mieszkańcy?

W toku dyskusji wypracowany został konsensus, oparty o katalog dodatkowych korzyści, które zostaną zrealizowane i sfinansowane w ramach inwestycji:

 • budowa placu zabaw w miejscu wskazanym przez mieszkańców i uzgodnionym ze Spółdzielnią Mieszkaniową,
 • zwiększenie liczby miejsc parkingowych na terenie osiedla graniczącego z salonem w miejscu wskazanym przez Spółdzielnią Mieszkaniową,
 • stworzenie strefy zielonej oddzielającej inwestycję od obszaru mieszkalnego.

Mieszkańcy odgrodzeni od hałasu dobiegającego z ul. Bytomskiej

Podczas spotkania podkreślany był również fakt, iż nowa bryła salonu będzie tworzyła dodatkową barierę dźwiękoszczelną, odgradzającą mieszkańców od hałasu generowanego przez pojazdy poruszające się ulicą Bytomską.

Strony ustaliły, że po rozstrzygnięciu przetargu zostanie podpisany list intencyjny pomiędzy inwestorem a gminą, w którym inwestor zobowiąże się do wywiązania się z ustaleń poczynionych w trakcie konsultacji społecznych.

Przeprowadzone rozmowy pokazały, że proces konsultacyjny pozwala wszystkim zainteresowanym stronom wyrazić swoje potrzeby i obawy dotyczące danego zagadnienia, ostudzić emocje, zniwelować szum komunikacyjny i – co najważniejsze – dojść do porozumienia, w ramach którego korzyści odnoszą mieszkańcy, inwestor i gmina.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • mieszkanec

  ja nie chcę tego betonowego kloca przed moimi oknami!!! NIE NEIN NO !!!!!

 • kres

  A byłeś na spotkaniu? Nieobecni nie mają głosu.

 • oburzony

  Popieram. Tak Kostempskiego krytykowali że chce wybudować zakład pracy przy stawie milicyjnym 2 km od nas a tu pod samym nosem teraz ekipa nowego prezydenta trawnik i te kilka drzew nam zabierają!! SKANDAL!!!

 • Sąsiad

  Powinniśmy się zebrać i protestować. To jest skandal co ten nowy prezydent wyprawia. Żeby dzieciom górkę na sanki odbierać

 • hajnel

  haha dobre

 • mieszkaniec

  ale bredzisz człowieku

 • lolek

  Dobrze, że nie masz na to wpływu. Gdyby każdy miał wpływ na wszystko to nie tylko nie mielibyśmy DTŚ, ale nie mielibyśmy nawet prądu, bo każdemu przeszkadza przecież słup w pobliżu jego działki.

 • Mieszkaniec

  Nochal mieszkasz na ul.Krasickiego vis a vis salon reanult?Pewnie to wiesz co możesz #!&%*

 • Olek

  A czemu ten salon musi akurat tu powstawać? I tak mamy tu betonowa pustynie

 • Ze Świon

  Jak już pisałem przy poprzednim info o konsultacjach, bardzo dobrze że ktoś jest chętny negocjować. Przynajmniej zrobią to, to i to a ktoś inny by wybudował i nikogo sie o zdanie nie pytał, jego teren to buduje. A ciekawe czy mieszkańcu co nie chcesz rozbudowy byłeś na konsultacjach, albo tak jak większość nie bo nie. Widać jak ludzie są zainteresowani 20 przyszło. 30 lat temu jak budowali DTŚ nikt nic sie nie pytał, też nam nie było do śmiechu taka droga pod oknami, ale teraz bez DTŚ nikt by przez Świony nie przejechał, w sąsiednich miastach zresztą też.....

 • Olek

  Jakie to negocjacje, zwykły ochlap rzucony na pocieszenie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.