Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Kostempski założył własną Koalicję Obywatelską i kandyduje na senatora - wyrzucą go z PO?

 • Dodano: 2019-08-27 12:00, aktualizacja: 2019-08-27 22:39

Dawid Kostempski będzie kandydował na senatora z listy Koalicji Obywatelskiej, sęk w tym, że jest to jego własna, osobista Koalicja Obywatelska, w żaden sposób nie związana z "właściwą" Koalicją Obywatelską zrzeszającą między innymi Platformę Obywatelską, której przecież były prezydent Świętochłowic jest członkiem.

Za tę polityczną zagrywkę Dawid Kostempski zostanie prawdopodobnie wyrzucony z Platformy Obywatelskiej

Startujący w okręgu Katowickim z "jedynką" na liście KO Borys Budka zapowiedział, że jeżeli sprawa się potwierdzi, Dawid Kostempski zostanie wyrzucony z PO. Sprawę skomentował również Wojciech Saługa, były Marszałek Województwa Śląskiego również reprezentujący Platformę Obywatelską:

Nazywanie tego Koalicją Obywatelską czyjąś jest działaniem niehonorowym, jest podszywaniem się pod czyjś komitet. Rozumiem to jako działanie bardzo nieetyczne, no ale nie takie rzeczy widzieliśmy w polityce. Ale jeszcze raz mówię – poczekajmy. Dzisiaj o północy mija termin rejestracji komitetów. Nie wiem czy taki komitet będzie, czy nie – mówił dla telewizji TVS Wojciech Saługa, były Marszałek Województwa Śląskiego, który obecnie z ramienia PO jest "jedynką" w okręgu sosnowieckim.

Jak twierdzi sam zainteresowany akcję, zbierania podpisów poparcia dla komitetu wyborczego o nazwie "Koalicja Obywatelska Dawid Kostempski" mieli zainicjować wolontariusze, a 1,5 tysiąca podpisów na wspomnianej liście zostało złożonych w Państwowej Komisji Wyborczej, która dokonała rejestracji. Sam kandydat póki co całej sytuacji nie komentuje.

Jak podejrzewają niektórzy internauci sprawa ma drugie dno, a Dawid Kostempski chce w ten sposób podkraść głosy innym kandydatom KO, żeby wkupić się w łaski Prawa i Sprawiedliwości. Rzeczywiście, były prezydent musi zdawać sobie sprawę z konsekwencji grania na szkodę koalicji, do której jako członek PO należy, ale czy faktycznie były prezydent Świętochłowic jest sprytnym, politycznym lisem, który planuje zmienić partyjne barwy, czy też jest to tylko niepotwierdzona teoria spiskowa - o tym zapewne przekonamy się już niebawem.

O sprawie jako pierwsi poinformowali dziennikarze telewizji TVS.

Zobacz także

Komentarze (90)    dodaj komentarz »

 • Jo

  Beniamin to były informatyk ale także pełnomocnik w rodzinnej firmie matki DK. Dane powszechnie dostępne w CEIDG

 • Leszek na ropę

  kim jest ta nawiedzona Magda?

 • Morelka

  Absolutnie

 • leopold

  Kostempski sprytny lis??? Mój pies by go sprzedał na szaberplacu a Dawid by nawet o tym nie wiedział. Tak sobie zaplanował karierę, ale po wzorcowym wykończeniu miasta jest już tylko żałosnym pośmiewiskiem szukającym swojego miejsca za wszelką cenę jak bezdomny porzucony szczekacz.

 • Obserwator

  To fakt..upadł nisko i pewnie już nic nie ugra..ale Ty Leopold nie jesteś wyżej ..twoje komentarze już na nikim nie robią wrażenia ..są słabiutkie i przypominają szamotanie się bez sensu i składu..coś jak postępowanie czlowieka o ktorym piszesz..

 • leopold

  Widocznie te słabe wypociny coś w Tobie ruszyły, że poświęciłeś akapit takiemu zeru jak ja. Dziękuję!

 • Obserwator

  Czytam wszystkie komentarze..niestety twoje też..i o le kiedyś cis w nich można było znaleźć to teraz powodują tylko niesmak..i chyba nie tylko u mnie..tamten był zły a teraz ten jest zły..ciagle tylko plujesz jadem..może zajmij się polityką i zrób ciś dobrego..a wydaje mi się że do polityki byś idealnie pasował do tych ludzi

 • leopold

  Jak masz niesmak to weź cukierek miętowy. W przeciwieństwie do Ciebie ja staram się pisać na temat i nie oceniam innych piszących w tym Twoich marnych wypocin wszak każdy ma prawo do własnych poglądów i wypowiedzi. A może chciałbyś aby dopu[...] do głosu tylko Twoich klakierów??? Dajmy temu spokój i skupmy się na Senatorze!

 • Obserwator

  A jeszcze tak na marginesie..to miasto niema szczęścia..poprzedni nie doceniał ludzi i został skarcony a i obecny robi to samo..może poza bardzo bardzo małymi wyjątkami dla kilku znajomych co mu doradzają..i to jeszcze źle..przykład choćby ubioru..na spotkaniach biznesowych koszulka a na festynie marynarka i krawat..szkoda bo miało być miło i normalnie..może po następnych wyborach zaświeci słońce i w naszym mieście

 • Mnich

  Taki styl ubierania świadczy o luzie człowieka a szacunek wyraża pracą i gestami

 • zefel

  Luz luzem ale funkcja zobowiązuje i jest w końcu jakas etykieta.

 • Obserwator

  Moich klakierów ????o czym piszesz..nie jestem w świecie polityki..ale lubię czytać wiadomości i czasem coś skomentować..wiec nie traktuj każdego wpisu który jest inny niż twój jako skomasowanej walki politycznej wrogiego Ci ugrupowania..pozdrawiam

 • popażona

  A niech wyciepną dziada. To wstyd, że takiego kombinatora przez tyle lat mieliśmy na urzędzie prezydenta, wstyd!

 • Prezes Ochódzki

  Ten człowiek nie jest w stanie mnie już niczym zaskoczyć :D

 • Miś

  To jest kandydat na miarę naszych możliwości! Wy wiecie co my robimy tym kandydatem? Otwieramy oczy niedowiarkom! To jest nasz kandydat - mówimy - przez nas zgłoszony! I to nie jest nasze ostatnie słowo! :D

 • Olek

  Delfin jesteś zerem !!!

 • leopold

  Nie szalej,nie przeceniaj kandydata!!!

 • Xxx

  Wszyty byle nie pracować lessr

 • Miki

  PiS ani żadna inna organizacja go nie przyjmie, z tego co słychać prosił o łaskę już wszystkich, teraz już wiecie po co tak biega , wpycha się i pokazuje wszędzie, chodzi mu o immunitet który mógłby go chronić przed nieuchronnym.

 • hmmm

  Chodzi po Świętochłowice i na ciąga ludzi swymi kłamstwem fałszywy typ

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.